Çekimlerinin bir kısmı Estonya’da gerçekleşen ve Christopher Nolan’ın büyük bütçeli yeni filmi olan Tenet’in kadrosunda Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh ve Michael Caine gibi ünlü isimler yer alıyor.

Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki’nin yıldızı olacağı Tenet filmi için ülkemizde yeni bir tarih verildi. Resmi açıklamalara göre film, 26 Ağustos tarihinde IMAX seçeneğiyle sinemalardaki izleyicileriyle buluşmaya başlayacak. Ayrıca ikinci bir habere göre, Warner Bros‘un dünya çapında 10. yılını kutlamak üzere tekrar vizyona sokma planı yaptığı Inception, ülkemizde de vizyona girecek. Inception için ise 14 Ağustos tarihi verildi

Film Ertelenmişti

Christopher Nolan’ın heyecanla beklenen yeni filmi Tenet‘in 17 Temmuz’daki vizyon tarihi salgın nedeniyle ilk önce 31 Temmuz’a, kısa süre sonraysa 12 Ağustos’a ertelendi. Amerika’da vaka sayıları bir türlü kontrol altına alınamayınca Warner Bros. bu kez de filmi süresiz olarak erteleme kararı aldı. Geçtiğimiz hafta son erteleme kararını açıklayan stüdyo, film için yine 2020 içinde bir vizyon tarihi belirleneceğini duyurdu. Ayrıca Tenet için tüm dünyada aynı anda vizyona giren filmler gibi bir yayın stratejisi izlenmeyeceği açıklandı.

Tenet, coronavirüs salgını sonrası normalleşme sürecine girilmesinin ardından vizyona giren en önemli film olacak. Ancak Amerika’da ve dünyanın pek çok yerine gişede bir güvence olmaması nedeniyle filmin bir süre daha vizyona girmemesine karar verildi. Warner Bros’un açıklamalarına göre Amerika haricinde dünyanın birçok yerinde Tenet izleyici karşısına bir an önce çıkacak. Amerika’da ise her gün yüzlerce kişi hayatını kaybetmeye devam ediyor ve sinemalara gidilmesine sıcak bakılmıyor. Christopher Nolan ise sinemalar dışında filmini bir streaming platformunda göstermek istemiyor. Bu konuda herkes aklına WarnerMedia altında açılan streaming platformu HBO Max gelse de Nolan ve Warner, Tenet‘in özellikle sinemalar için tasarlandığı konusundaki kararlılığını sürdürüyor.

Türkiye’de Vizyon Tarihi 26 Ağustos

Tenet, Türkiye’de 26 Ağustos’ta vizyona girecek. Ağustos ayı sonunda yetmişten fazla ülkede gösterime girecek olan filmin ABD de ise 3 Eylül’de vizyona girmesi planlanıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.