Tenet Filminin Vizyon Tarihi İkinci Kez Ertelendi

Inception, Interstellar gibi başarılı yapımlara imza atan yönetmen Christopher Nolan’ın merakla beklenen filmi Tenet’in vizyon tarihi yeniden değişti.

Tenet

2020’nin merakla beklenen filmleri arasında Christopher Nolan’ın Tenet’i de yer alıyor. Korona virüsü pandemisinin tüm dünyada sinema sektörünü olumsuz etkilemesinin ardından pek çok filmin vizyon tarihi ertelenmiş, çekimler durdurulmuştu. Ancak tüm bu sorunlara rağmen Tenet filminin vizyon tarihi değiştirilmemişti. Bu sebeple filmin, sinema salonlarının tekrar canlanmasını sağlayacağı düşünülmüş ve sektör adına bir umut doğmuştu. Ancak sonradan filmin vizyon tarihi 17 Temmuz 2020’den 31 Temmuz 2020’ye çekilmişti. İki tarih arasındaki bu iki haftalık değişiklik ise sinemaseverler tarafından büyük bir sorun olarak değerlendirilmemişti.

Ancak Warner Bros. yeni bir kararla Tenet filminin vizyon tarihini ertelediğini duyurdu. Variety‘nin haberine göre New York’da korona virüsü vaka sayılarının yeniden artış göstermesi üzerine New York Valisi Andrew Cuomo konuyla ilgili harekete geçti. Cuomo, “yeni normal” süreciyle birlikte açılan işletmeler arasında yer alan sinema salonlarının açılışını, artan vakalar üzerine tekrar ertelemek durumunda kaldı. Vali Cuomo’nun bu kararı üzerine ise gözler Warner Bros.’a çevrildi.

Warner Bros.’tan İlk Açıklama!

200 milyon dolarlık bütçeye sahip olan filmin 12 Ağustos 2020‘ye ertelendiğini duyuran Warner Bros., konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: “Warner Bros., sinema izleyicileri hazır olduğunda ve halk sağlığı yetkilileri zamanının geldiğini söylediklerinde, büyük ekranda, salondaki izleyicilere Tenet‘i getirmeye kararlı. Şu anda yapmamız gereken şey, esnek olmaktır. Biz bunu geleneksel bir film gösterimi olarak görmüyoruz. İzleyicilerin kendi zamanlarında keşfetmeleri için filmi hafta ortasında gösterime sokmayı planladık.

Ayrıca Warner Bros.’un açıklamasına göre filmin uzun süre vizyonda kalması planlanıyor. Öte yandan Christopher Nolan’ın zaman ve mekan kavramını alt üst eden, bilim kurgu dalında gişe rekorları kıran filmi “Inception (Başlangıç)“ın 10. yılına özel gösterimi de 31 Temmuz‘a ertelendi.

Filmle ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için Fil’m Hafızası’nı takip edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.