Fil’m Hafızası İstanbul’daki sinefilleri ve sanatseverleri özel gecelerle buluşturmayı sürdürüyor. Farklı bir tema üzerine konuk edilen ünlü bir isim, kısa film seçkisi ve ödüllü yarışmalarla renklenen Tematik Gece etkinliğinin yeni teması: Komedi.

22 Temmuz Çarşamba akşamı Asmalımescit Mürekkep’te gerçekleşecek “Shorts of Humor” etkinliğinde komedi türünde 6 kısa film davetlilerle buluşacak. Saat 20.30’da başlayacak etkinliğin ev sahipliğini, mizahi ve ironik haberler veren internet sitesi Zaytung’un kurucusu Hakan Bilginer üstlenecek.

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez’in en özel anları kamerasıyla ölümsüzleştireceği gecenin klasikleşen yarışmalarından Soundtrack Quiz de sinefillerin hafızalarını yoklayacak.

Etkinliğin mekan sponsorluğunu Mürekkep, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi etkinliğe proje desteği sağlıyor.

“Shorts of Humor” biletlerini Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

Bilet fiyatları: Tam 30 TL, Öğrenci 20 TL (1 içecek dahil)

KISA FİLM SEÇKİSİ
Leonard in Slow Motion (2014)
Peter Livolsi / ABD – İngiltere – Kanada / 9’
leonard_in_slow_motion_01Leonard’ın ağır çekimde yaşadığı hayatı, ofiste hoşlandığı kızın başka bir şehre tayininin çıktığını duymasıyla değişir. Artık bir şekilde normal dünya düzenine uyum sağlayarak, çok geç olmadan onun kalbini çalması gerekmektedir.

Border Patrol (2013)
Peter Baumann / Almanya / 15′Border PatrolBüyük maça yetişmeye çalışırken ormanda büyük bir gizemle karşılaşan iki polis bu sorunla ilgilenecek mi? Yoksa bu olay bir başkasının problemi haline mi gelecek?

Discipline (2014)
Christophe M. Saber / İsviçre / 11’discipline_2_french-italianm-djaadi-g-poddigheKüçük bir markette gelişen olaylar zincirinde, sözünü dinlemeyen kızı üzerinde disiplin kurmak isteyen babanın davranışı diğer müşterilerin de olaya dahil olmasıyla herkesin problemi haline gelir ve bir noktadan sonra kaos kaçınılmazdır.

Dating Eliza (2015)
Peter Lydon / ABD / 13’dating-eliza_crEliza’nın internetten tanıştığı birisiyle olan randevusuna hiç hesapta yokken ailesinin de dahil olmasıyla gelişen olaylar herkes için büyük bir sürpriz olur.

Moving On (2014)
Marcia Fields & Mike Spear / ABD / 11’
Moving-On-2Cannes Film Festivali dahil birçok festivalin resmi seçkisinde yer alan bu kısa film bir sabah uyandığında gelen nakliye firması sayesinde sevgilisinin onu terk ettiğini ve evden taşınması gerektiğini öğrenen Mike’ın trajikomik hikayesini konu alıyor.

Dondurma (2014)
Serhat Karaaslan / Türkiye / 15’
kısafilm-dondurma1_crKüçük bir köyde yaşayan Rojhad’ın tüm haylazlıklarının nedeni sıcak bir yaz günü dondurma alabilmek içindir. Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan film nerede olmaktan çok çocuk olmakla ilgili.

Yazar Hakkında

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.