Etkinliklerimiz

Tematik Gece: Best Shorts of 2015 hosted by Ezel Akay

1557225_995671877155773_3427108064067226764_oTürkiye’deki bağımsız sinema algısını güçlendirmek hedefiyle yola çıkan sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, 2016’ya en iyilerle başlıyor. 6 Ocak Çarşamba akşamı saat 20:30’da başlayacak “Best Shorts of 2015”, tematik gecelerde gösterilen kısa filmlerin en iyilerini sinefillerle buluşturuyor. Her seferinde farklı bir ünlü ismin ev sahipliğinde gerçekleşen Tematik Gece, bu kez yönetmen Ezel Akay’a emanet. Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, Yedi Kocalı Hürmüz’ün yönetmenliğini, Tabutta Rövaşata, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ın yapımcılığını üstlenen Ezel Akay pek çok film ve dizide de oyunculuk yaptı.

Kısa filmlerin, eğlenceli yarışmaların yanı sıra Ezel Akay’ın sinema dolu sohbetiyle renklenecek gecenin mekan sponsorluğunu Bronx Pi Sahne, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi etkinliğe proje desteği sağlıyor.

“Best Shorts of 2015 hosted by Ezel Akay” biletlerini 14 Aralık Pazartesi itibariyle Biletix web sitesi ve perakende satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için bilet sayısı 150 adetle sınırlıdır.

Bilet Fiyatı: 30 TL – Biletler Biletix’te!

Not: Filmler Türkçe ve İngilizce altyazılıdır.

KISA FİLM SEÇKİSİ

webslider1

The Legend of Beaver Dam (2010) – Best of Sundance

Jerome Sable / Kanada-ABD / 12’

9 küçük çocuk ve rehberleri kamp ateşi çevresinde bir hayalet hikayesinden bahsederek canavarı uyandırır. Arkadaşları tarafından dalga geçilen küçük Denny onları kurtarabilecek mi? Korkmayın, çünkü ne kadar korkunç olursa olsun hiçbir hikayede çocuklar ölmez.

La Migala (2011) – Welcome to the Jungle
Jaime Dezcallar / İspanya / 14’

Sizi terk eden sevgilinizi unutmak için ne yaparsınız? En büyük korkunuzun evinizi ele geçirmesine izin verir misiniz? La Migala, eski sevgilisini unutmak için çok korktuğu halde evine bir örümcek salan bir adamın hikâyesi.

Dik (2011) – Love Wins
Christopher Stollery / Avustralya / 9’

Andrew okuldan eve elinde çizdiği bir resimle döner. Baba resimde yazılanlardan hoşlanmaz. Gece uyumadan önce masumane şekilde karı – koca arasında başlayan sohbet birbirlerinin geçmişini deşifre eden eğlenceli bir maceraya dönüşür.
Sonuncu (2014) – Best of Cannes
Sergey Pikalov / Azerbaycan – Rusya / 15′

2. Dünya Savaşı’ndan geriye kalan sonuncu gazi, yalnız dünyasında bir buzdolabı ve boş evi ile günler geçirmektedir. Bu boşluk hayata tutunduğu bir dal olmuştur.

Moving On (2014) – Shorts of Humor

Marcia Fields & Mike Spear / ABD / 11′

Cannes Film Festivali dahil birçok festivalin resmi seçkisinde yer alan bu kısa film bir sabah uyandığında gelen nakliye firması sayesinde sevgilisinin onu terk ettiğini ve evden taşınması gerektiğini öğrenen Mike’ın trajikomik hikayesini konu alıyor.

Martian American (2014) – Üçüncü Türden Yakınlaşmalar

Lee Citron / ABD / 21’
Dünyadaki çeşitli festivallerden ‘En İyi Film’, ‘En İyi Oyuncu’ dahil ödüller toplayan, farklı dünyaların insanı olma kavramına yeni bir boyut getiren filmde yalnız bir Marslının Los Angeles seyahatine tanık oluyoruz.

Dondurma (2014) – Shorts of Humor
Serhat Karaaslan / Türkiye / 15′

Küçük bir köyde yaşayan Rojhad’ın tüm haylazlıklarının nedeni sıcak bir yaz günü dondurma alabilmek içindir. Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan film nerede olmaktan çok çocuk olmakla ilgili.

Okan Köroğlu
Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Yorum yaz