sun_twitter

Ülkemizdeki bağımsız sinema algısını güçlendirmek hedefiyle faaliyetlerini sürdüren sosyal platform Fil’m Hafızası, iki ayda bir düzenlediği Tematik Gece etkinliklerine bir yenisini ekliyor. Fil’m Hafızası, 11 Kasım Çarşamba akşamı Bronx Pi Sahne’de gerçekleştireceği ‘Best of Sundance’ isimli etkinlikte Sundance Film Festivali’nde ödül almış ya da ödüle aday gösterilmiş en iyi kısa filmleri sinefillerle buluşturacak.

Saat 20:30’da başlayacak etkinlik, sinemaseverlere yine özel bir seçki sunacak. Toplam 8 kısa filmin gösterileceği Tematik Gece’nin ev sahipliğini başarılı oyuncu Nadir Sarıbacak üstenecek. Söyleşi kısmında katılımcıların sorularını cevaplayacak olan Nadir Sarıbacak geceye renk katacak.

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez’in en özel anları kamerasıyla ölümsüzleştirerek destek verdiği geceye dair özel süprizler de olacak. Artık bir Tematik Gece klasiği haline gelen Soundtrack Quiz sinefillerin hafızalarını yoklayacak.

Etkinliğin mekan sponsorluğunu Bronx Pi Sahne, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi etkinliğe proje desteği sağlıyor.

Sundance’te ödül almış ve ödüle aday gösterilmiş kısaları bir de ben değerlendireyim diyen tüm sinefiller 11 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:30’da Bronx Pi Sahne’de yerlerini alacak.

“Best of Sundance hosted by Nadir Sarıbacak” biletlerini Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 120 adetle sınırlıdır.

Bilet Fiyatı: 30 TL

*Numarasız oturma düzeni vardır.
**Filmler Türkçe ve İngilizce altyazılıdır.

KISA FİLM SEÇKİSİ
Hellion (2012)
Kat Candler / ABD / 6’
Hellion (2012)
Küçük Petey iki haylaz abisiyle evde yalnız kaldığında kıyamet kopar. Acaba çocuklar yaramazlıklarının sonucuna katlanabilecek mi?

Pioneer (2011)
David Patrick Lowery / ABD / 16’
Pioneer (2011)
Bir baba küçük oğluna uyumadan önce annesi ve geçmişleriyle ilgili hikayesini anlatır.

Henley (2011)
Craig William Macneill / ABD / 11’
Henley (2011)
Günlerini babasıyla motel işletmek ve yol üzerindeki hayvanları öldürmekle geçiren 9 yaşındaki Ted Henley soğukkanlılığıyla bizi ürpertecek.

The Legend of Beaver Dam (2010)
Jerome Sable / Kanada-ABD / 12’
The Legend of Beaver Dam (2010)
9 küçük çocuk ve rehberleri kamp ateşi çevresinde bir hayalet hikayesinden bahsederek canavarı uyandırır. Arkadaşları tarafından dalga geçilen küçük Denny onları kurtarabilecek mi? Korkmayın, çünkü ne kadar korkunç olursa olsun hiçbir hikayede çocuklar ölmez.

Palm Rot (2015)
Ryan Gillis / ABD / 9’
Palm Rot (2015)
Floridalı Bill suda bulduğu sahipsiz sandığı, merakını yenemeyip yanına alır. Böylelikle bundan pişmanlık duyacağı durumlar silsilesi gelişmeye başlar.

Pink Grapefruit (2015)
Michael Mohan / ABD / 9’
Pink Grapefruit (2015)
Haftasonu tatillerine yakın arkadaşlarını çağıran çift, bu birkaç gün içinde beklediklerinden biraz daha farklı şeyler bulur.

The Eagleman Stag (2010)
Michael Please / İngiltere / 9’
The Eagleman Stag (2010)
Peter’ın yaşlandıkça bunu engelleyemiyor olmanın çaresizliğini takıntı haline getirmesi ve inatla karşı çıkışının hikayesi. Peki bir şeyleri değiştirebilecek mi?

Aquarium (2007)
Rob Meyer / ABD / 17’

Aquarium (2007)David ve arkadaşları şehirlerindeki Akvaryum Kulübü’nün en genç üyeleridir. Fakat bu paylaşmaya çok da istemedikleri sırları olmadığı anlamına gelmemektedir.

 

Yazar Hakkında

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.