Haberler

Tayvan Yapımı Your Name Engraved Herein’den Fragman Paylaşıldı

Tayvan’ın ilk LGBT temalı filmi olan Your Name Engraved Herein‘in ilk fragmanı Berlin Film Festivali’nin Avrupa Film Pazarı’nda gösterildi.

Your Name Engraved Herein, 1988 yılında sıkı yönetim altındaki Tayvan’da yaşanan gerçek olaylardan esinleniyor. İki lise öğrencisi giderek yakınlaşır ancak birbirlerine açılamaz ve yanlış anlaşılmalar sonucunda ayrılır. Aradan 20 yıl geçer ve birer yetişkin olan eski arkadaşlar Kanada’da tekrar bir araya gelir. Böylece geçmişte konuşulmamış şeyler gün yüzüne çıkar.

Filmin yönetmenliğini 22nd Catch filmi ve Hello Again! dizisiyle tanınan Kuang-Hui Liu üstleniyor. Başrolde Golden Horse ödüllü Detention‘da oynayan Tseng Ching-HuaLeon Dai ve Fabio Grangeon yer alıyor.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz