16 Eylül 2016’da kaybettiğimiz Yeşilçam’ın ‘Damat’ lakaplı emektar oyuncusu Tarık Akan’ın anısına Antalya Manavgat Belediyesi 13-17 Mart 2017 tarihleri arasında Tarık Akan Film Günleri düzenliyor.

13 Mart 2017 Pazartesi Saat 17.30’da, Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayacak program ünlü sinema sanatçılarının katılacağı tören ile açılış yapacak.

Manavgat Belediyesi’nin Tarık Akan adına yaptırdığı parkın açılışının da yapılacağı etkinlik kapsamında film gösterileri, atölyeler, film afişleri sergisi ve söyleşiler de yapılacak.

Etkinlik Takvimi:
Oyunculuk, kısa film, belgesel ve senaryo yazarlığı atölyeleri de düzenlenecek olan Tarık Akan Film Günleri kapsamında 14 Mart Salı günü saat 14.00’de tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Gördüm ile ‘Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi’, 16 Mart Perşembe günü Saat 15.00’de Altın Portakallı senarist Emre Kavuk ile ‘Senaryo Yazarlığı Atölyesi’, 17 Mart saat 15.00’de ise Serdal Doğan ve Engin Ayça ile ‘Kısa Film ve Belgesel Atölyeleri’ gerçekleştirilecek.

13 Mart Pazartesi günü saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde Nebil Özgentürk’ün Tarık Akan Belgesel Gösterimi‘nin yer alacağı etkinlikte, aynı gün saat 20.30’da ünlü simaların da katılacağı, merhum aktörün ‘Maden’ filminin gösterimi de gerçekleştirilecek.

14 Mart Salı günü saat 16.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Türk Filmleri ve Tarık Akan Film Afişleri Sergisi’nin açılışı, 16 Mart Perşembe günü Atatürk Kültür Merkezinde ‘politika söyleşisi’ gerçekleştirilecek.

Manavgat Belediyesi’nin yaptırdığı Tarık Akan Parkı ise 15 Mart saat 12.30’da Güllük Caddesi’ndeki yerinde ünlü sanatçıların ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in katılımıyla açılacak.

13-17 Mart tarihleri arasında her akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde Tarık Akan’ın Maden, Kaçak, Çark ve Sürü filmlerinin gösterimleri yapılacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.