Haberler

Takashı Mııke, Fırst Love Filmiyle Dönüyor

Takashi Miike, Fırst Love Filmiyle Dönüyor

Shield of Straw, Audition ve Three…Extremes filmlerinin yönetmeni Takashi Miike’ın, yeni gangster temalı filmi First Love‘dan yeni fragman yayınlandı.

Prömiyerini bu yıl Cannes Film Festivali‘nde gerçekleştiren First Love, ilginç karakterleriyle dikkat çekiyor. Bir yakuza, bir boksör, yarı çıplak hayaletler tarafından kovalanan bir seks işçisi ve pezevenk erkek arkadaşının intikamını almaya yemin etmiş bir femme fatale. Hepsi tek gecede bir araya geliyor. Ölümcül bir hastalığa yakalanan boksör Leo ve uyuşturucu bağımlısı kız arkadaşı Monica kendilerini iki çete arasında bulur ve bu durumdan kendilerini kurtarmaya çalışırlar. Film tüm bu ilgi çekici karakterleriyle absürd komedi türünde bir  gangster filmi sunuyor.

Filmin oyuncuları arasında Miike’ın 13 Assassins filminde oynayan Masataka Kubota ile Shôta Sometani ve Sakurako Konishi yer alıyor.

First Love, Fantastic Fest‘in ardından Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Geceyarısı Çılgınlığı bölümünde gösterilecek.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz