Haberler

Taika Waititi Yönetmenliğinde Next Goal Wins

Taika Waititi son filmi Next Goal Wins için yönetmen koltuğuna oturmaya hazır. Filmin başrolü içinse Micheal Fassbender ile görüşmeler sürüyor.

Image result for next goal wins

Son zamanların meşgul Yeni Zelandalı yönetmeni Taika Waititi son projesi için çalışmalara başladı. Waititi aslı bir futbol belgesi olan Next Goals Wins‘in sinema uyarlamasını gerçekleştirecek. Next Goals Wins, Thomas Rongen isimli Hollandalı bir koçun başından geçenleri konu alıyor. Rongen, American Samoa isimli her maçını kaybeden bir futbol takımını zirveye çıkarıyor. Andy Serkis ve Imaginarium 2015 yapımı belgeselin haklarını Mike Brett ve Steve Jamison‘dan satın aldı ve projeyi Waititi‘ye götürdü. Çekimlerine bu yılın sonlarına doğru başlanacak olan Next Goals Wins‘in senaryosunu Taika Waititi, Iain Morris ile birlikte yazacak. Thomas Rongen rolü içinse düşünülen isimler arasında Micheal Fassbender var.

Taika Waititi, Next Goals Win‘in yanı sıra Thor: Love and Thunder ve Jojo Rabbit ile de meşgul.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz