Koronavirüs nedeniyle ertelenen festivaller listesine Sundance Film Festivali‘nin Londra ve Hong Kong ayağı da eklendi.

Sundance Enstitüsü, giderek tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Sundance Film Festivali‘nin Londra ve Hong Kong‘daki festival tarihlerini ileri bir tarihe erteledi. Sundance Londra‘nın 28-31 Mayıs’ta ve Sundance Hong Kong‘un da eylül ortasında yapılması planlanıyordu. Festivallerin hangi tarihlere ertelendiği henüz açıklanmadı. Bu yıl Sundance Londra‘da Radha Blank‘ın The 40-Year-Old VersionEsteban Arango‘nun Blast Beat ve Angel Manuel Soto‘nun da Charm City Kings filmleri gösterilecekti.

Koronavirüsten etkilenen sadece festivaller olmadı. Sundance kapsamında Utah’daki Sundance Resort’ta gerçekleşecek 2020 yaz laboratuarları, California’daki Skywalker Ranch’teki film müzik programı ve çeşitli atölyeler de ertelendi. Önceden ücretli olan birçok program, ücretsiz bir şekilde enstitünün dijital platformu Sundance Co//ab‘da yayınlanacak. Son gelişmeleri takiben platformdaki yeni kayıtlar son 2 haftada artış göstermiş.

Ayrıca festival, salgın nedeniyle yavaşlayan sektörde film yapımcıları ve çalışanlarının mağdur olmamaları için diğer film festivalleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmelerde bulunduklarını ve Ulusal Sanat Vakfı ile mevcut işbirliklerini hızlandırdıklarını açıkladı.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.