21 Ocak’ta başlayan Sundance Film Festivali’nde yapımlar ardı ardına gösterilmeye devam ederken festivalde öne çıkan iki filmin haklarının satın alındığı bilgisi geldi. 

manchester-by-the-sea-movie-casey-affleck

Manchester by the Sea

31 Ocak’ta sona erecek olan festivalde görücüye çıkan ya da çıkmaya hazırlanan 130 film arasında Certain WomenMapplethorpe: Look at the PicturesSwiss Army Man, Wiener-Dog gibi yapımlar izleyici ile buluşurken 2000’de You Can Count on Me, 2011’de Margaret ile dikkat çekici çıkışlar yapan yönetmen Kenneth Lonergan’ın son filmi Manchester by the Sea, festivalin en çok beğeni toplayan filmi oldu. Casey Affleck, Gretchen Mol, Michelle Williams ve Kyle Chandler’ın oynadığı film için 2017 Golden Globe ve Oscar Ödülleri’nde favori filmlerden biri olacağı iddia ediliyor. Filmin gösteriminden kısa bir süre sonra hakları Amazon tarafından 10 milyon dolara satın alındı.

birth of naiton

Birth Of a Nation

Sundance’in diğer çok konuşulan filmi ise aynı zamanda yarışma filmlerinden Birth of a Nation oldu. Nate Parker’ın yönettiği ve başroldeki Nat Turner karakterini canlandırdığı film, Afrika’dan Amerika’ya getirilen kölelerin çıkarttığı ayaklanmalardan birine odaklanıyor. “OscarSoWhite” tepkilerinin yükseldiği bir dönemde filmin 2017 Oscar’ına etkisi merakla beklenecek gibi görünüyor. Birth of a Nation’ın hakları, Sundance’deki gösteriminin ardından 17,5 milyon dolar gibi rekor bir ücretle Fox Searchlight tarafından satın alındı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.