İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2016 yılında düzenlenmeye başlayan ve 2017-2018 sezonunda DHL sponsorluğunda gerçekleştirilen İKSV Galaları, Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda oturduğu en yeni filmi Ready Player One’ı sinemaseverlerle buluşturuyor.

Sanal bir oyun evreninde geçen ve görsel efektleriyle büyüleyen, 3D bilimkurgu macera olan Ready Player One, İKSV Galaları kapsamında 28 Mart Çarşamba akşamı 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda gösterilecek.

Ernest Cline’ın çoksatar romanından uyarlanan Ready Player One, Lara Croft’tan Yüzüklerin Efendisi’ne Freddy Krueger’dan Speed Racer’a birçok popüler kültür evrenine göndermeler içeriyor. Heyecanı ve aksiyonu bir an bile düşmeyen, görsel efektleri göz kamaştıran Ready Player One’ın oyuncu kadrosunda Olivia Cooke, Tye Sheridan, Ben Mendelsohn, Simon Pegg, T.J. Miller yer alıyor. ​2045 yılında, küresel ısınma, kirlilik ve aşırı nüfus yüzünden dünya karmaşanın esiridir. İnsanlar gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için OASIS adlı dijital bir oyun aracılığıyla sanal bir evrende zaman geçirmektedir. Ailesini küçük yaşta kaybeden genç Wade Watts, oyunun milyarder kurucusunun sakladığı hazineyi bulmak için çabalarken, karşısına çok güçlü ve kötü amaçlı bir şirketin kadrolu oyuncuları çıkar. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür.

Ready Player One Türkiye’de 30 Mart 2018’de gösterime girecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.