Steven Spielberg‘ün yönetmenliğini üstlendiği, 1961 yapımı West Side Story‘nin yeniden çevriminden yeni görseller paylaşıldı.

Romeo and Juliet’in modern versiyonu olarak anılan West Side Story‘de, Jetler ve Köpekbalıkları adlı düşman iki New York çetesinin çatışmalarını ve karşı çetelerde olan iki gencin imkansız aşkı anlatıyor. Kariyerinde ilk kez bir müzikal yöneten Steven Spielberg‘ün yeniden çevrim filminin başrolünde Ansel ElgortRachel Zegler ve Rita Moreno yer alıyor. Yayınlanan yeni görsellerde, ana karakterler Tony ve Maria’nın birbirlerini ilk kez görüp aşık olduğu ve iki çetenin karşı karşıya geldiği meşhur dans sahnesi görülüyor.

“Gerçek Porto Rikoluların geçim, yabancı düşmanlığı ve ırksal önyargılarla ettikleri mücadeleleri anlatmak istedim” diyen Spielberg, bu yeniden çevrime Porto Rikoluların bakış açısından yararlanmış ve Latin Amerikalı oyuncu ve dansçıları filmde yer vermiş. 1961 yapımı filmde Anita karakterini canlandıran Moreno‘nun filmin baş yapımcı olmasını özellikle istemiş. Böylece Moreno, 1961 yapımı filmde yapılan beyazlatma gibi hataları yeniden çevrimde düzelttirdi.

Geçtiğimiz ekim ayında çekimleri tamamlanan West Side Story’nin şimdilik vizyon tarihi 18 Aralık olarak planlanıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.