Stephen King’in uzun hikâyesi Mr. Harrigan’s Phone, Netflix tarafından filme uyarlanıyor.

Every Stephen King Book That Hasn't Been Adapted Into a Movie (Yet)

Yazdığı pek çok hikâye ve roman sayısız kez beyaz perdeye uyarlanan Amerikalı yazar Stephen King‘in bir başka hikâyesi daha filme uyarlanıyor. Daha önce de King‘in eserlerini uzun metraj filmlerle uyarlayan Netflix bu kez de Mr. Harrigan’s Phone için çalışmalara başladı. The Blind Side, Saving Mr. Banks‘ın yönetmenliğini üstlenen John Lee Hancock, Mr. Harrigan’s Phone‘un hem senaryosunu kaleme alacak hem de filmin yönetmenliğini gerçekleştirecek. Blumhouse isimli yapım şirketi adına Ryan Murphy ve Jason Blum filmin yapımcılığını gerçekleştirecek. Carla Hacken’da filmin yapımcılığında Murphy ve Blum’a eşlik edecek. Marci Wiseman ve Jeremy Gold ise Mr. Harrigan’s Phoneun yürütücü yapımcılığını üstleniyor.

Mr. Harrigan’s Phone küçük bir kasabada yaşayan genç bir çocuk ile yaşlı bir milyoner arasındaki sıra dışı arkadaşlığını konu alıyor. Kısa süre sonra yaşlı adam hayatını kaybetse de çocuk arkadaşlıklarını devam ettirmek için farklı bir yol buluyor. Ölen her şeyin sonsuza dek ortadan kaybolmadığını düşünen çocuk, yaşlı dostuyla mezarlıkta iletişim kuruyor. Çocuk, adamın birlikte gömüldüğü cep telefonuna sesli mesajlar bırakıyor. Çocuk yaşlı adamla olan arkadaşlıklarını adamın cep telefonu sayesinde sürdürmeyi başarıyor.

Stephen King Facts | Mental Floss

 

Mr. Harrigan’s Phone 2020 yılının başlarında basılan ve Stephan King’in korku türündeki öykülerinden oluşan If It Bleeds adlı kitabında yer alıyor. If It Bleeds Stephen King‘in daha önce kaleme aldığı ama basılmamış 4 uzun öyküsünü kapsıyor. Kitapta Mr. Harrigan’s Phone dışında If It Bleeds, The Life Of Chuck ve Rat hikâyeleri de yer alıyor. If It Bleeds ayrıca New York Times çok satanlar listesinde de yer alıyor.

Gerald’s Game, 1922 ve In The Tall Grass‘dan sonra Mr. Harrigan’s Phone Netflix’in uyarladığı dördüncü Stephen King eseri. Blumhouse da 1980 basımlı başka bir Stephen King romanı olan Firestarter’ın yeni bir yorumunu çekmeyi planlıyor. John Lee Hancock,  The Blind Side, Saving Mr. Banks ve The Founder‘dan sonra Netflix ile beraber çalıştığı The Highwaymen filminin yönetmenliğini gerçekleştirdi. Hancock‘un bir sonraki projesi ise başrolünde Denzel Washington‘un yer aldığı The Little Things.

 

 

 

Yazar Hakkında

Elif Ege Taneri

21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.