Rian Johnson’un Star Wars evrenine yakından bir bakış, “The Director and the Jedi” SXSW Festivali’nde seyirci ile buluştu.

Pek çok gişe filminin aksine Star Wars evreninin günümüzdeki prodüksiyonu oldukça ketum. Filmin yapım dünyasına ilişkin hikayeler, karakterlerin arka planları ve Johnson’ın önemli kararları film vizyona girene kadar sır gibi saklandı ve herşey beyaz perdede açığa çıktı.  Filmin beyaz perdedeki başarısının ardından Star Wars serisinin son prodüksiyonunun arkasındaki isim Kathleen Kennedy, fanlar için bilinmeyen detayları anlatan bir belgeseli bizlerle paylaşmayı ihmal etmiyor.

Star Wars: The Force Awakens ve Rogue One: A Star Wars Story filmlerinin home-video versiyonlarında yer alan bonuslarda, filmin perde arkasını ve özel röportajları görme şansı yakalamıştık. Son film Star Wars: The Last Jedi için ise çok daha heyecanlı bir bonus yaratılmış. The Director and the Jedi belgeseli yönetmen ve yazar Rian Johnson’un yarattığı Star Wars evrenine çok daha yakından bir bakış atmamıza olanak sağlıyor.  Anthony Wonke’nin yönetmenliğini yaptığı The Director and the Jedi 95dk’lık bu belgesel prodüksiyon öncesinden başlayarak çekim aşamalarını kapsıyor.

Kostüm, set tasarımı gibi bütün yaratıcı süreçleri ve karakterle yapılan röportajlarla dolu olan belgesel aynı zamanda kaybettiğimiz Carrie Fisher için de özel bir bölüm içeriyor.

Özellikle Rian Johnson’un bakış açısından bu kült evrenin nasıl yorumlandığını izleyebileceğimiz belgesel 27 Haziran’da piyasa sürülecek olan Star Wars: The Last Jedi’ın Blu-ray versiyonunda yer alacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.