Haberler

Spike Lee’den Yeni “Jackson” Belgeseli!

Do the Right Thing, 25th Hour, Malcom X gibi önemli filmlerin yönetmeni Spike Lee, ilk gösterimi Sundance Film Festival’inde yapılacak yeni bir Michael Jackson belgeseli çektiğini duyurdu.

michael-jacksons-journey-from-motown-to-off-the-wall.26559.16258_OffthewallThecreationofMichaelJacksonsAlbum_still2_SpikeLee__byKerwinDeVonish
Spike Lee

Aristofanes’in Lysistrata adlı oyununun günümüze uyarlanmış hali olan Chi-Raq adlı filmi bu ay vizyona giren usta yönetmen, yine hassas bir konuyu ele alıyor. Belgesel Michael Jackson’s Journey from Motown to ‘Off the Wall adını taşıyor ve Michael Jackson’ın ilk solo albümü Off the Wall’ un çıkışından itibaren küçük bir yıldızdan nasıl “Popun Kralı”na dönüştüğünü anlatıyor.

Spike Lee 2012 yılında Sony Müzik ortaklığında Bad 25 adını verdiği bir Michael Jackson belgeseli çekmişti. Ancak çektiği yeni belgesel bir öncekinden tamamen bağımsız bir film olacak ve ilk gösterimi Sundance Film Festivali’nde yapılacak.

Lee bir konuşmasında şöyle diyor, “Michael Jackson ile büyüdüm diyebilirim. Jackson Five’ı Ed Sullivan Show’da gördüğümde, Michael Jackson olmak istedim. Afrom vardı ve tam bir Jackson gibi görünüyordum. Ancak, işin dans etme ve şarkı söyleme kısmı noksan kaldı.”.

Henüz fragmanı çıkmayan filmin şimdiden tartışmalara yol açıp açmayacağı ise merak konusu.

 

Yorum yaz