Haberler

Sorry We Missed You’dan Yeni Fragman

Ken Loach’un dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde yapan son filmi Sorry We Missed You’dan yeni bir fragman yayınlandı.

İşçi sınıfının yönetmeni olarak anılan, Ken Loach, Altın Palmiye kazandığı I, Daniel Blake’ten üç sene sonra yaptığı yeni filmiyle Cannes Film Festivali’nde gözleri üzerine çevirmeyi başardı. Loach’un son filmi Sorry We Missed You, dünya prömiyerini geçtiğimiz aylarda 72. Cannes Film Festivali’nde yaptı. Altın Palmiye için yarıştığı festivalde eleştirmenler ve sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılanan film oldukça olumlu eleştiriler aldı.

Yoksulluk, Barınma, İşçi hakları…

Sorry We Missed You,  2008 ekonomik krizinin ardından2008 ekonomik krizinin ardından borca batan ve o zamandan beri finansal mücadele veren Ricky ve ailesini konu alıyor. Eski refah düzeyinden bir hayli uzaklaşmış ve ellerindeki tek değerli şeyi, arabalarını yeni bir iş kurmak için satan ebeveynlerin ayakta durabilme savaşını seyirciye sunan film, daha önce hiç deneyimlemedikleri işleri yapmak zorunda kalan bir çiftin yaşadıkları yol ayrımını da mercek altına alıyor.

Filmin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz. 

 

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz