Alan Taylor’un yöneteceği film, bizleri tüm zamanların en iyi dizilerinden olan ve yayınlandığı tarihte izlenme rekorları kıran ‘’Sopranos’’ hikayesinin geçmişine götürecek.

2013 yılında ölen James Gandolfini’nin hayat verdiği Tony Soprano karakteri, televizyon tarihinin en popüler karakterlerinden biri olmuştu. Dizinin yapımcısı David Chase, bizleri ‘’Sopranos’’un geçmişine götürecek olan yeni film projesi ‘’The Many Saints of Newark’’ için kolları sıvadı. Chase, filmin yapımcılığının yanında senaryosuna da yine dizinin senaristlerinden Lawrence Konner ile katkıda bulunurken, filmin yönetmen koltuğunda Alan Taylor oturacak. Alan Taylor dizinin 9 bölümünde yönetmenlik yapmış, daha sonrasında ise Game of Thrones dizisinde, 7. sezonun en etkileyici bölümlerinden olan ‘’Beyond the Wall’’ bölümünü çekmişti.

‘’The Many Saints of Newark’’ filminin oyuncu kadrosuna gelirsek, filmin ana karakteri olan Dickey Moltisanti rolü için en büyük aday Alessandro Nivola. ‘’Face/Off’’, ‘’American Hustle’’ ve son olarak ‘’Disobedience’’ filmlerinden hatırlayacağımız Nivola, karizmatik ama bir o kadar da şiddet dolu olan Dickey Moltisanti rolü için görüşmelere başladı. Filmde, Dickey Moltisanti yaşlı babasının İtalya’dan yeni göç etmiş genç eşine aşık oluyor. O dönemde kendi çocuğu olmayan Moltisanti, aldığı ceza sonucu uzun bir süre cezaevinde yatacak olan genç Tony Soprano’ya akıl hocalığı yapmaya çalışıyor. Dickey Moltisanti ‘’Sopranos’’ dizisinde hiç görülmemesine rağmen, oğlu Christopher dizinin ana karakterlerinden biriydi. Filmde dizinin birçok popüler karakterlerinin de geçmişine gidilecek.

Dizinin yapımcısı David Chase ve ”Christopher Moltisanti” rolünü oynayan Michael Imperioli

Peki Filmin Arka Plandaki Hikâyesi Ne?

‘’The Many Saints of Newark’’ 1960’ların kargaşa dolu New Jersey’sinde, Afrika kökenli Amerikalılar ve İtalyanların adeta birbirinin boğazına sarıldığı, iki grubun ölümcül mücadelesine sahne olan sokaklarda geçecek. Amerikan tarihinde ‘’1967’nin Uzun Sıcak Yazı’’ olarak geçen dönemde tam 159 protesto gösterisi ve başkaldırı yaşanmıştı. Afrika asıllı Amerikalıların işyerlerinde ve oturdukları mahallerde yaşadıkları ayrımcılıklara karşı ayaklandıkları o dönemde, İtalyan mafyası da olaylara müdahil olmuş ve yaşadıkları bölgeyi ‘’korumak’’ amacıyla protestocuların karşılarında yerlerini almışlardı. Kısa sürede iki grubun güç kavgası ve mafya mücadelesine dönüşen olaylara dizinin birkaç bölümünde de atıflar yapılmıştı.

‘’The Many Saints of Newark’’ filminin çekimlerine henüz başlanmazken, merakla beklenen filmin 2020 yılından önce gösterime girmesi beklenmiyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.