İkonik oyuncu Sophia Loren on yıl sonra oğlu Edoardo Ponti’nin yönettiği The Life Ahead ile sinemaya geri dönüyor. Romain Gary’nin”La vie devant soi” romanından uyarlama olan filmde, usta oyuncu 12 yaşındaki Senegalli göçmen Momo adında bir çocukla bağ kuran ve geçmişindeki toplama kampı yaralarını kapatmaya çalışan Madame Rosa’yı canlandıracak. 

Romain Gary’in  romanından beyaz perdeye uyarlanan film daha önce İsrailli film yapımcısı Moshe Mizrahi tarafından “Madame Rosa” ismiyle de seyirci karşına çıkmıştı. Simone Signoret’in  başrolünü üstlendiği  film 1978’de En İyi Yabancı Dilde Film dalında Oscar ödülünü kazanmıştı. Çekimleri İtalya’nın güneyindeki liman kentlerinden olan Bari’de  başlayan filmin oyuncu kadrosunda  Sophia Loren‘le birlikte İspanyalı oyuncu Abril Zamora, İtalyan oyuncu Renato Carpentieri, İranlı Babak Karimi ve  12 yaşındaki Momo’ya hayat veren İbrahima Guys yer alıyor.

The Life Ahead’in 2020’de Vizyona Girmesi Planlanıyor

Filmin yönetmeni Edoardo Ponti, Mizrahi’nin filminde hikayenin Madame Rosa’nın bakış açısından anlatırken,The Life Ahead’de kendisinin romandaki anlatımı takip ettiğini ve filmini Moma’nın bakış açısından anlatılacağını ifade ediyor. Filmin Bari’de çekildiğini ve filmin farklı katmanları olduğunu da ekliyor. Ponti, öncelikli olarak farklı kültürlerden, nesillerden, ırklardan ve dinlerden olan Madame Rosa ve Momo arasındaki arkadaşlık ve sevgi hikâyesini izleyeceğimizi söylüyor. İkinci katmanın ise bir modern aile hikâyesi olduğunu ekliyor. Çocukları 35 yaşında trans bir kadın, 12 yaşında Senegalli bir göçmen ve 10 yaşında Romanyalı bir sokak çocuğu olan Madame Rosa, bu aileyi bir arada tutabilecek, onların sırtını dayayabileceği tek karakter olarak karşımıza çıkacak.

Sophia Loren ve oğlu Edoardo Ponti’yi üçüncü kez bir araya getiren  The Life Ahead’in, 2020 Mart ayında hazır olması planlanıyor. İkilinin enerjisini ve işbirliğini merak eden sinema severlerin bu filmi ajandalarına not etmelerini öneririz.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.