Slow West (2015)

Slow West (2015) ile eski western filmlerinin nostaljisi, modernize edilmiş bir tarzla western severlerle yeniden bir araya geliyor. Sevdiği kadına ulaşmak için Batı Amerika’ya doğru uzun bir yolculuğa çıkan 16 yaşında İskoç bir gencin macerasını anlatan film, yönetmeni John Maclean’in hem yazıp hem de yönettiği ilk uzun metrajı. Aksiyon, drama ve gerilim dolu bu uzun yolculukta, hayatının aşkını bulma ümidiyle hiç bilmediği topraklarda şiddetle, haydutlarla ve çeşitli hilekârlıklarla tanışan Jay’e, Silas isimli gizemli bir ödül avcısı eşlik ediyor. Ancak bu gizemli adamın da Jay’le olan yoldaşlığından elbette farklı bir çıkarı var.

Başrollerini Kodi Smit-McPhee, Caren Pistorius, Aorere Paki ve Michael Fassbender’ın paylaştığı Slow West, birçok ödüle aday gösterildi ve Sundance Film Festivali’nden “Büyük Jüri Ödülü” ile döndü.

Filmin Künyesi

Yönetmen: John Maclean
Oyuncular: Kodi Smit-McPhee, Caren Pistorius, Aorere Paki, Michael Fassbender

Yazar Hakkında

Yağmur Baki

1994, Ocak ayında doğdu. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Basılı yayınlarda ve yayınevinde editörlük ve içerik yazarlığı yaptıktan sonra şimdilerde dijitali deneyimliyor. Edebiyatta ve sinemada durum hikayeleriyle ilgileniyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.