Haberler

Sinema ve Psikoloji Atölyesi’nin Yeni Konusu “Benlik Kavramı”

“Sinema ve Psikoloji Atölyesi” film kareleri üzerinden hayatın izdüşümünü gözlemlemeye ve keşfetmeye devam ediyor. 

sinema atölye

Serbest Bölge tarafından organize edilen “Sinema ve Psikoloji Atölyesi” psikanalitik film okuma yönteminden yola çıkarak, yaşamımızın temel sorunları ve sosyal konularını seçilen filmler üzerinden gözlemleme ve değerlendirme fırsatı sunarken, içgörü ve farkındalık sağlayarak bir keşif sürecinin de yolunu açıyor.

Atölyenin bu haftaki konusu ise; psikolojide benliğin tanımının filmlerdeki karşılıkları ve benlik kavramının açıklanarak kuramcıların teorilerinin analiziyle filmlere bakış. Bu haftanın filmleri ise, Animal Cracker(1930), En Passion (1969), La Double vie de Véronique (1991).

Moderatörlüğünü Psikolog Sezen Sayınalp’in yaptığı atölye çarşamba akşamı saat 19.30’da.

Atölye hakkında detaylı bilgi ve kayıt için: [email protected]

serbest bölge


Sezen Sayınalp kimdir?
Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında İletişim Fakültesi’nde Metin Yazarlığı yandalını tamamladı. Art Yayın Grubu’na bağlı olan Psikeart Dergisi’nde çalıştı. Halen aynı yayın grubuna ait Psikesinema Dergisi’ne yazılarıyla katkı sağlamakta. Sinema ile ilgili çalışmaları devam etmekte.

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz