Prömiyeri 17 Haziran Los Angeles Film Festivali’nde yapılacak olan A Midsummer Night’s Dream’in sıra dışı fragmanı Entertainment Weekly’in web sitesinde yayımlandı.

William Shakespeare’in bir aşk hikayesini anlattığı komedya türündeki eserinde olaylar Atina dükü Theseus ve Amazonlar Kraliçesi Hippolyta’nın evlilik sürecinde geçmektedir. Ormanda yaşayan periler tarafından kontrol edilen ve manipüle edilen altı amatör aktör ve dört Athena’lı aşıkının maceralarını Shakespeare, olağanüstü imgelerle ve çeşitli peri masallarına dayandırarak anlatır.

Farklı fantazi dünyalarına kapı aralayan eser, bu zamana kadar birçok sinema ve tiyatro oyununa uyarlandı. Yönetmenliğini Casey Wilder Mott’un yaptığı 2017 yapımı sinema filmi ise oldukça sıradışı fragmanıyla sinemaseverleri heyecanlandırmışa benziyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ise Franz Kranz, Rachael Leigh Cook, Finn Wittrock, Lily Rabe, Ted Levine gibi isimler yer alıyor. Filmin Los Angeles prömiyeri yapıldıktan sonra ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.