2016 yılı boyunca ölümünün 400. yıldönümü anısına gerçekleştirilen ve Shakespeare’in eserleriyle ilgili etkinlikleri içeren dünya çapındaki Shakespeare Yaşıyor (Shakespeare Lives) programının bir parçası olan “Shakespeare Kısa Film Yarışması”na başvurular başlıyor.

Romeo Juliet SS image-630x354

Katılmak için profesyonel olma şartı aranmayan Shakespeare Kısa Film Yarışması ile sinema alanındaki yeteneğinizi dünyaya gösterme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yarışmada, Shakespeare’in bir oyununun tamamı veya sonesinden veya dilediğiniz farklı bir karakterden öğeleri kullanarak bir kısa film çekiyorsunuz. Çekeceğiniz film sonrasında dünya genelinde oylamaya sunuluyor.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.