Fil’m Hafızası 7. yılında şehrin en farklı kültür-sanat etkinliği olmaya aday Kukla Gecesi’ni Semaver Kumpanya ile birlikte gerçekleştiriyor!

Uluslararası festivallerde övgüyle karşılanmış “kukla” temalı kısa filmler 10 Ekim Çarşamba akşamı saat 20:30’da Semaver Kumpanya’nın Avrupa’yı gezen kukla oyunu “Nasreddin Hoca” ile birbirine karışıp sanatseverlerle buluşuyor.

Sinefillere birlikte keşfetme ve sosyalleşme deneyimi yaşatan Fil’m Hafızası yeni sezonu sürpriz kısa filmler; el kuklası, ipli kukla, gölge kuklası gibi birçok kukla türünün ve kukla tekniğinin aynı mekânda kullanıldığı kuklalar; Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Sibel Altan ve Uğur Senkeri’nin de sahnede olacağı “Kukla Gecesi” ile açıyor.

Bu özel etkinliğin biletlerini 28 Eylül itibariyle Biletix web sitesinden ve perakende satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Bilet fiyatı: 50 TL

Bilet almak için: http://www.biletix.com/etkinlik/VX303/TURKIYE/tr

PROGRAM
20:00 Kapı Açılış
20:30 Kukla Oyunu “Nasreddin Hoca”
21:15 ARA
21:25 Oyuncularla Söyleşi
21:55 ARA
22:05 Kukla Temalı Kısa Filmler
22:45 Kapanış

KISA FİLM SEÇKİSİ
Benigni (2009)
Elli Vuorinen, Pinja Partanen, Jasmiini Ottelin / Finlandiya / 8’
Eski apartman dairesinde tek başına renksiz ve sıkıcı bir yaşam sürmekte olan bir adamın hayatı vücüdunda çıkan ve gitgide büyüyen tümörünün bilinç kazanmasıyla tamamen değişir. Başlarda kurtulmak için çabaladığı bu tümör belki de kahramanımızın yalnız ve sıkıcı yaşamından sıyrılması için bir anahtar olacaktır.

Hot Air Balloon Animals (2016)
Ben Johnson, Serene Bacigalupi, Jacques Duffourc / A.B.D. / 8′
Atıl manzara resimlerine küçük canavarlar eklediği çalışmalar üreten sanatçı Serene Bacigalupi’nin aynı adlı resminden ilham alınarak çekilmiş bir kukla filmi. Tamamen geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak hayat verilen genç canavarımız Merf, yalnız yaşadığı ufak evinde günlük hayatının monotonluğunda kısılıp kalmıştır. Bir gün televizyonda izlediği bir program ona büyülü bir yolculuğa çıkma konusunda ilham verecektir.

Don’t Think of a Pink Elephant (2017)
Suraya Raja / Birleşik Krallık / 8′
Günlük yaşantımızda hemen hemen hepimiz, birtakım zararlı düşüncelerin apansız zihnimizde belirişini deneyimleriz; birisine çatal saplamak, yüksek bir yerdeyken aşağı atlamaya çalışmak, hareket halindeki vagonun önüne atlamak gibi. Film, bu düşüncelerle baş etmenin yollarını arayan genç bir kız hakkındadır. Layla, farkına vardığı zarar verme potansiyeli karşısında dehşete kapılır ve bu tür düşüncelere karşı her gün savaşır.

SEMAVER KUMPANYA
Çevre Tiyatrosu No:43 Kocamustafapaşa / İstanbul
www.semaverkumpanya.com
facebook.com/smvrkumpanya
twitter.com/smvrkumpanya
instagram.com/smvrkumpanya 

Yazar Hakkında

Öncü Gülmez

21 Şubat 1978’de İstanbul’da doğdu. Öğrenimini Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra reklam/medya sektöründe çalışmaya başlayarak Mindshare ve Starcom MediaVest Group gibi Türkiye’nin önde gelen medya ajanslarında görev aldı. Facebook üzerinde içeriğini kendi yarattığı Fil’m Hafızası sayfasını kurdu. Sayfa içeriğini sosyal sinema platformuna dönüştürerek genç girişimciler arasına katılan Öncü, Arena Media’da Ajans Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.