Top Gun filminin yapımcısı Paramount Pictures 30 sene aranın ardından devam filminin geleceğini duyurdu.

Tom Cruise’un yine başrolünde yer alacağı kesinleşen filmin yönetmen koltuğundaysa daha önce Oblivion filminde beraber çalıştığı Joseph Kosinski oturacak. Senaryosunu Peter Craig, Justin Marks’ın paylaştığı filmin oyuncu kadrosu ise henüz belli değil.

Tom cruise Avusturalya yapımı Sunrise programına verdiği röportajda filmin adınının Top Gun Maverick olarak belirlendiğini söyledi. Çekimlerine gelecek yıl başlanması planlanan filmin vizyon tarihi ise 12 temmuz 2019 olarak açıklandı.

Tony Scott’un yönettiği 1986 yapımı Top Gun filminde Tim Robbins, Val Kilmer Anthony Edwards gibi başarılı oyuncular yer almış ve film gişede büyük başarı yakalamıştı.

Film, Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell (Tom Cruise) ‘in Top Gun onur ödülünü almak için verdiği mücadeleyi konu almaktaydı.

 

Yazar Hakkında

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.