Kristen Stewart’ın Fransız Yeni Dalgası’nın önemli isimlerinden oyuncu Jean Seberg’i canlandırdığı filmden ilk fragman ve afiş 13 Kasım’da Seberg’in doğum gününde yayınlandı.

Son dönemde Maria, Personal Shopper, Clouds of Sils ve Certain Women gibi filmlerde dikkat çekici performanslara imza atan Kristen Stewart Serseri Aşıklar – À bout de souffle filmindeki Patricia rolüyle sinema dünyasının hafızasına kazınan Fransız Yeni Dalgası’nın ikonik isimlerinden Jean Seberg‘i canlandırarak art house sinemasına bir kez daha göz kırpıyor.

Una ile dikkatleri üzerine çeken Benedict Andrews‘ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda, Jack O’ConnellAnthony MackieColm MeaneyMargaret QualleyVince VaughnZazie BeetzStephen Root ve Yvan Attal yer alıyor. Filmin senaryosuna daha önce Race ve Frankie & Alice gibi filmlerde birlikte çalışan Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse’ın imzası var.

Seberg Dünya Prömiyerini 76. Venedik Film Festivali’nde Yaptı

Açılışını 76. Venedik Film Festivali’nde yapan film daha sonra Toronto ve Londra gibi önemli festivallerde gösterildi. Önümüzdeki ay ABD’de vizyona girecek olan film gerçek bir hikayeden esinleniyor. 1960’lı yıllarda Fransız Yeni Dalga’sının ironik isimlerinden Jean Seberg’in Los Angles’da yaşadığı dönemde Amerika’da sivil haklar hareketine katılmasını; aktivist Hakim Jamal ile ilişkisini ve bu ilişki yüzünden J. Edgar Hoover ve FBI tarafından hedef alınmasını konu ediniyor. Hoover ve adamları tarafından sürekli bir baskıya maruz kalması ve taciz edilmesi Seberg’in  hem kişisel hayatını hem de kariyerini etkilemeye başlıyor.

ABD’de 13 Aralık’ta vizyona girecek olan Seberg’in Türkiye’deki vizyon tarihi henüz belirsiz. Filmin fragmanına ve afişine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.