The Exorcism of Emily Rose, Deliver Us From Evil, Sinister gibi filmleriyle tanıdığımız ve Marvel sinematik evrenine 2016 yılında dahil olan Doctor Strange’in başarılı yönetmeni Scott Derrickson, Jim Henson’ın 1986 yapımı kült klasiği ‘’Labyrinth’’in devam filmini yönetmek için hazırlanıyor.

David Bowie ve Jennifer Connelly’in başrollerini paylaştığı Labyrinth’in devam filmi projesi, 2016’da David Bowie’nin hayatını kaybetmesinin ardından gündeme gelmiş ancak somut bir adım atılmamıştı. Senaryosu, Hulu’da popüler olan gerilim dizisi ”Into the Dark: My Valentine’’in senaristi ve yönetmeni Maggie Levin tarafından yazılarak 35 yıl aradan sonra hayata geçirilecek, yönetmen koltuğunda ise Scott Derrickson‘ın oturduğu kült klasiğinin devam filminin; nasıl bir hikayeyle karşımıza çıkacağı henüz belirsizliğini koruyor. Derrickson, önceki filmlerinde birlikte çalıştığı C. Robert Cargill ile beraber filmin yapımcılığını üstlenecek.

Jim Henson Company, Orijinal Filmdeki Gibi Kuklaları Yaratacak

Jim Henson Company‘den Jim Henson’ın kızı Lisa Henson ve oğlu Brian Henson da filmin yapımcıları arasında yer alıyor.

Goblin Kralı Jareth olarak karşımıza çıkan David Bowie’nin Jim Henson’ın kuklalarıyla birlikte, tuhaf yaratıklar ve sihirle dolu bir fantezi dünyası hakkında şarkı söylediği 1986 yapımı ”Labyrinth” filminin konusu; Genç yıldız Jeniffer Conelly’nin canlandırdığı 16 yaşındaki Sarah, küçük bir bebek olan erkek kardeşinin kaybolmasını diler ve dileği gerçek olur. Sarah, kardeşini David Bowie’nin hayat verdiği ikonik karakter Goblinler Kralı Jaret’den kurtarmak için, bir labirentin derinliklerine giderek fantastik bir evrenin yaratıklarla dolu dünyasında maceraya atılır.

David Bowie 1987’de bu rolü hakkında : “Büyüyü ve gizemi sevdim. Jim Henson, George Lucas ve ben en başından Jareth’i oynayacağımı biliyorduk.” Jim Henson, Bowie’nin  rolü hakkında ayrı bir röportajda ekledi: “Başından beri şarkı söyleyeceğini bildiğimiz için, rock müziği bir fantastik filme getirmenin eğlenceli olacağını düşündük ve seçim kolaydı; David, dönemin müzisyen ve oyuncularının  en iyilerinden biriydi. Baştan çıkarıcı, tehdit edici ve korkutucu olma avantajına sahipti. ”

”Labyrinth”in devam filminin yeni yıldızlarının kimler olacağı ise sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor.

Tuluhan Sena Y.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.