“Call Me by Your Name” ve “Suspiria” filmleriyle son dönemin en çok ses getiren yönetmenlerinden Luca Guadagnino, bu kez Scarface filminin yönetmen koltuğunda oturacak. Merakla beklenen filmin senaryosu ise Coen kardeşlere ait olacak.

1983 yapımı Scarface’ten bir Al Pacino sahnesi…

1932 yılında beyaz perde ile buluştuktan sonra 1983’te de tekrardan sinemaseverlerle bir araya gelen Scarface filmi, aradan geçen uzun yılların ardından yeniden çekilecek. Bu sefer Altın Palmiye ödüllü Ethan Coen ve Joel Coen kardeşlerin senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Luca Guadagnino oturacak. Şimdiden merakla beklenen Scarface filmi ile ilgili bazı detaylar ise belli oldu.

Coen kardeşler, Scarface’in senaryosunu yazarken Gareth Dunnet-Alcocer, Paul Attanasio ve Jonathan Herman’ın daha önceki senaryo taslaklarından faydalandı. Universal Pictures için yeniden çekilecek olan film Dylan Clark Productions adıyla Dylan Clark tarafından üretilecek. Scarface’in yapımcıları ise daha önce “Teddy Bear, Ted 2” gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Scott Stuber ile Marco Morabito olacak.

Daha önce pek çok kez uyarlanan hikaye, 1983’te Michelle Pfeiffer ve Al Pacino’nun başrollerini paylaştığı  Brian DePalma’nın yönettiği versiyonuyla hafızalara yerleşmişti. Kübalı bir mülteci olan Tony Montana’nın (Al Pacino) suç dünyasında yükselmesini ve açgözlülük yapmasını anlatan filmin yeni versiyonunda hikaye Los Angeles’ta geçecek. Hem 1932 hem de 1983 yapımı Scarface’lerdeki çekirdek hikaye olan göçmen hikayesi yeniden canlandırılacak.

Scarface Şimdiden Merakla Bekleniyor

Daha önce “En İyi Uyarlama Senaryo” dalında “Call Me by Your Name” filmi ile Oscar Ödülü’ne layık görülen Luca Guadagnino; “Suspiria” filminde Dakota Johnson, Tilda Swinton gibi öne çıkan oyuncularla çalışmıştı. Kariyerine pek çok prestijli filmi sığdırmayı başaran İtalyan yönetmen Guadagnino’nun Scarface’te de önemli bir çıkış yapacağı öngörülüyor.

Yönetmen şimdilerde ise Alice Braga ile Kid Cudi’nin rol aldığı HBO mini dizisi “We Are Who We Are” üzerinde çalışıyor. Guadagnino, aynı zamanda Warner Bros. için “Lord Of The Flies“ın yeni versiyonunu geliştiriyor.

 

Serap ILGIN | Fil’m Hafızası

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.