Uluslararası basın ve sinema eleştirmenlerinden büyük övgüler alan biri yerli diğeri yabancı olmak üzere iki film, 4 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşuyor.

sarmasik

Tolga Karaçelik’in yönettiği ve Nadir Sarıbacak, Kadir Çetin, Hakan Karsak ile Osman Alkaş’ın oynadığı Sarmaşık, 04 Aralık 2015′de vizyona giriyor. Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan Sarmaşık; daha sonra Karlovy Vary, Sydney, Toronto, Selanik, Sao Paolo, Brisbane Asia Pacific gibi önemli uluslararası film festivallerinde sinemaseverlerle buluştu. Britanya’nın en büyük film festivallerinden biri olan East End Film Festivali’nden “En İyi Film” ödülü kazanan film; Türkiye prömiyerini yaptığı 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nden “En İyi Yönetmen” (Tolga Karaçelik) ve “En İyi Erkek Oyuncu” (Nadir Sarıbacak) ödülleriyle, 6. Malatya Uluslararası Film Festivali’nden “En İyi Erkek Oyuncu” (Özgür Emre Yıldırım) ödülüyle döndü. Filmin, halen devam etmekte olan  52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde de adaylıkları bulunuyor.

MICHAEL FASSBENDER & MARION COTILLARD Film 'MACBETH' (2015) Directed By JUSTIN KURZEL 23 May 2015 SAM51121 Allstar Picture Library/STUDIOCANAL **WARNING** This Photograph is for editorial use only and is the copyright of STUDIOCANAL and/or the Photographer assigned by the Film or Production Company & can only be reproduced by publications in conjunction with the promotion of the above Film. A Mandatory Credit To STUDIOCANAL is required. The Photographer should also be credited when known. No commercial use can be granted without written authority from the Film Company. 1111z@yx

4 Aralık’ta vizyona girecek bir diğer film ise 68. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilen prömiyerinin ardından “görsel bir şölen” olarak nitelendirilen Macbeth. 2016 Oscar Ödülleri’nde pek çok dalda adaylığına şimdiden garanti gözüyle bakılan filmde Akademi Ödülü adaylığı bulunan Michael Fassbender ve Oscar ödüllü Marion Cotillard başrolleri paylaşıyor. Shakespeare’in dünya klasikleri arasına girmiş olan efsanevi oyunundan beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini ise Justin Korzel üstlendi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.