Sabancı Vakfı’nın, toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla ‘Kısa Film Uzun Etki’ isminde düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın jürisi belli oldu.

Bu yıl 2. yaşını kutlayan, Sabancı Vakfı’nın “Kısa Film Uzun Etki” ismiyle düzenlediği Kısa Film Yarışması, bu yıl “Çocuk İşçiler” temasını taşırken, yarışmanın jürisi uluslararası isimlerden oluşuyor.

İstanbul’da Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki ”Porselene Dair” sergisiyle oldukça ses getiren ünlü sanatçı Ai Weiwei, Berlin Film Festivali’nden aldığı Altın ve Gümüş Ayı Ödülleri ile Locarno Film Festivali’nden Gümüş Leopar Ödülü gibi önemli ödülleri kucaklayan Calin Peter Netzer, Avrupa Film Akademisi’nin Asbaşkanlığını yürüten Antonio Saura, çocukların ön planda olduğu projelere verdiği destekle bilinen oyuncu Bergüzar Korel ile ilk uzun metraj filmi “Meteorlar”ın prömiyerini Locarno Film Festivali’nde yapan ve bu festivalden ödülle dönen yönetmen Gürcan Keltek, yarışmanın zengin jürisini oluşturuyor.

Kısa Film Yarışması jürisi, finale kalan 15 eseri değerlendirerek dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa filmi belirleyecek. Birincisine 15 bin TL, ikincisine 10 bin TL, üçüncüsüne 5 bin TL para ödülü verilecek olan yarışmanın sonuçları 17 Ocak’ta düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.