İsveçli yönetmen Ruben Östlund, ”Force Majeure” ve ”The Square”da olduğu gibi son projesi ‘’Triangle of Sadness’’ta da insan doğasını hicvedecek.

Kısa adı NFTF olan Nordisk Film & TV Fond’un filmin yapımcısı Erik Hemmendorff ile yaptığı röportajda ikilinin son projesi Triangle of Sadness ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Tamamı İngilizce çekilecek film, lüks bir tekne ve bir adada geçecek. Filmde modelleri, Marksist bir kaptanı, zengin iş adamlarını ve Filipinli bir temizlikçiyi göreceğiz. Filmde moda dünyası ve jet sosyete hicvedilirken, Östlund’un diğer filmlerine benzer şekilde Triangle of Sadnessta da birey ve grup davranışları ve grupta ortaya çıkan dinamikler de filmin ana teması olacak.

Peki ”Triangle of Sadness”ın Konusu Ne Olacak?

Filmin ana karakteri son zamanlarda işleri yolundan gitmeyen ve düşüşte olan bir erkek modeldir. Karakterimiz kadın model arkadaşı ile birlikte, yaptığı işten hoşnut olmayan fakat ev kredisini ödemek zorunda olan Marksist bir kaptanın kullandığı, lüks bir teknede çekim yapmayı kabul eder. Fakat yaşanan kaza sonrasında, kendisini Filipinli bir temizlikçinin de içinde olduğu bir grupla terk edilmiş bir adada bulur. Bu adada tüm sosyal hiyerarşi tersine dönerken, grup içindeki tüm roller de değişmeye başlar.

 

İskandinav sinemasında çok iyi örneklerini gördüğümüz ve insan doğasını alaycı, mizahi ve sert bir şekilde eleştiren filmlerden biri olması beklenen ‘’Triangle of Sadness’’ın çekimlerine 2019 yılında başlanması bekleniyor. İlk filmi ‘’Force Majeure’’ ile dikkatleri üzerine çeken Ruben Östlund, son filmi ‘’The Square’’ ile 2017 yılında Cannes’da Altın Palmiye ödülünü almıştı.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.