Robert Zemeckis, Disney’in yeni live-action uyarlaması Pinocchio‘nun yönetmenliğini üstlenebilir. 

Robert Zemeckis

1940 yılındaki animasyon uyarlamasından sonra Disney sevilen çocuk kitabi Pinocchio‘yu bir kez daha beyaz perdeyle buluşturuyor. İtalyan yazar Carlo Collodi imzalı Pinocchio, tahta bir kuklanın geçek bir çocuk olma yolundaki macarasını konu alıyor. Back to the Future, Forest Gump, Cast Away gibi unutulmaz yapımların yönetmeni olan Robert Zemeckis ise Disney ile anlaşma yolunda. Zemeckis, Disney‘in yeni projesi live-action Pinocchio için yönetmen koltuğuna oturabilir. Paul King, Chris Weitz ve Simon Farnaby ise senaryoyu birlikte kaleme aldı.

Disney‘in live-action Pinocchio‘sunda Tom Hanks, Pinocchio‘nun yaratıcısı Geppetto rolünde karşımıza çıkacak. Eğer Robert Zemeckis, Pinocchio için kesin olarak yönetmen koltuğuna oturursa da oyuncu kadrosunu kendisi oluşturacak.

 

 

 

Yazar Hakkında

Elif Ege Taneri

21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.