‘’The Witch’’ filmiyle adından söz ettiren yönetmen Robert Eggers, yine gerilim dolu bir  filmle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dört yıl önce gösterime giren filmi ‘’The Witch’’ ile büyük beğeni toplayan yönetmen Robert Eggers, yeni filmi ‘’The Lighthouse’’ ile yine adından uzun süre söz ettireceğe benziyor. Eggers bu defa 1890’li yılların New England açıklarında, gizemli ve ücra bir adada, iki deniz feneri bekçisinin yavaş yavaş akıllarını kaybetmesini ve gerilimli hikayelerini anlatıyor. Siyah beyaz çekilen filmden yayınlanan ilk fragmanda, Robert Pattinson ve Willem Dafoe’nun hayat verdiği gece bekçilerinin gerilim dolu anlarına şahitlik ediyoruz.

Bu yılın Mayıs ayında, Cannes Film Festivali’nde FIPRESCI (Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu) trafından en iyi film olarak seçilen ‘’The Lighthouse’’ bu yılki Oscar yarışında da adından söz ettireceğe benziyor. Özellikle Robert Pattinson ve Willem Dafoe’nun oyunculuklarının çok konuşulduğu filmin yapımcı kadrosu da eleştirmenler tarafından tam not aldı.

Robert Eggers’ın ikinci uzun metraj yönetmenlik denemesi olan ‘’The Lighthouse’’ filminin bu yılın Ekim ayında gösterime girmesi bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.