Blade Runner, Gladiator, The Martian gibi filmleriyle tanıdığımız Ridley Scott yeni filmi için çalışmalara başladı. İngiliz film yapımcısı yeni filminde oldukça çarpıcı olan Gucci cinayetini beyaz perdeye taşıyacak. 

Ridley Scott, Sıradaki ALIEN Filminin Senaryosunun Hazır Olduğunu ...

Üretkenliği ile bilinen Ridley Scott son filmi The Last Duel üzerindeki çalışmalarını Covid-19 sebebiyle ertelemek zorunda kalmıştı. Ama üzerinden fazla zaman geçmeden İngiliz yönetmen başka projelerle ilgilenmeye başladı. Ridley Scott yeniden The Last Duel üzerinde çalışmaya başlayana kadar, modanın dev isimlerinden Maurizio Gucci‘nin cinayetini konu alan yeni filmi Gucci ile meşgul olacak.

Gucci 1995 yılında gerçekleşen Maurizio Gucci‘nin cinayetini ve perde arkasını izleyici ile buluşturacak. 1980’li yıllarda Gucci markasının arkasındaki isim olan Maurizio Gucci aynı zamanda moda evinin kurucusu olan Guccio Gucci’nin de torunu. Ünlü Gucci markasını ve markanın geçmişine dair detayları da içeren film başrolünde Lady Gaga‘ya yer verecek. Bradley Cooper‘ın hem başrolünde yer aldığı hem de yönetmenliğini gerçekleştirdiği A Star is Born’daki performansıyla dikkat çeken Lady Gaga, Gucci filminde ise Maurizio Gucci‘nin eski eşi Patrizia Reggiani‘ye hayat verecek. Patrizia Reggiani‘nin Gucci cinayetinin arkasındaki isim olduğu ise biliniyor.

Lady Gaga'nın Başrolde Olduğu A Star is Born'un Fragmanı • Bigumigu

Gucci filminin yapımcılığını MGM gerçekleştirecek. Ridley Scott filmin senaryosu için ise Roberto Bentivegna ile çalışacak. Roberto Bentivegna ise filmin senaryosunu Sara Gay Forden‘in kitabı olan The House Of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour And Greed’den haraketle kaleme alacak. Ridley Scott‘un böylesine kanlı bir moda hikâyesini beyaz perdeye taşıması ve başrol için Lady Gaga ile anlaşması da filmin ilgi çekici kılınmasını sağlıyor.

Ridley Scott‘un son filmi The Last Duel‘in kadrosunda ise Ben Affleck, Matt Damon ve Adam Driver yer alıyor. Ridley Scott, The Last Duel‘in yapımını bitirdikten sonra fazla oyalanmadan Gucci‘nin çekimlerine başlaması bekleniyor çünkü MGM Gucci için vizyon tarihini kasım 2021 olarak belirledi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.