Haberler

Reha Erdem’in ‘Koca Dünya’sına Girmeye Hazır Olun!

Korkuyorum Anne, Kosmos, Beş Vakit, ve Hayat Var gibi başyapıtların usta yönetmeni Reha Erdem’in son filmi Koca Dünya 7 Nisan’da vizyonda.

Reha Erdem‘in Venedik’te Jüri Özel Ödülü kazanan ve Adana’dan da En İyi Film dahil dört ödül toplayan Koca Dünya, 7 Nisan’da seyircisiyle buluşacak.

73. Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştiren ve festivalden Jüri Özel Ödülü ile eve dönen Koca Dünya, Venedik’in ardından Adana Film Festivali’nden de “En İyi Film”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “Türkan Şoray Umut Genç Veren Kadın Oyuncu” ve “Film-Yön (Film Yönetmenleri Derneği) En İyi Yönetmen Ödülü” dallarında ödülleri toplamıştı.

Başrollerinde Berke Karer ve Ecem Uzun‘un yer aldığı filmde bu isimlere Melisa Akman, Ayta Sözeri ve Murat Deniz gibi isimler de eşlik ediyor.

Yayınlanan görsel ve fragmanlarla, özellikle görsel anlamda bir şölen vaadeden filmin görüntü yönetmeni ise Kaç Para Kaç’tan bu yana yönetmenle birlikte çalışan Florant Herry.

16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin programında da yer alan Koca Dünya, 7 Nisan‘da vizyonda olacak.

Filmin Konusu:

Ali ile Zuhal yetimhanede büyümüş iki gençtir. Kardeş oldukları söylenir. Öyle değilse bile geçen zaman ve sahipsizlikleri onları kardeş gibi yakınlaştırmıştır. Film Ali ile Zuhal’in yetimhane dışındaki koca dünyanın kucağına savunmasız fırlatılıp atıldıkları sırada başlar. Ali ve Zuhal, yetimhaneden çıkıp bu koca dünyaya attıkları ilk adımda suçla tanışırlar. Onlar için artık insanlar arasında yaşamak olanaksız hale gelmiştir; sığındıkları orman, onlar için bir tür ıssız adaya dönüşür. Medeni dünyadan dışarıya fırlatılıp atılan iki çocuk, insanlığın tüm serüvenini burada sil baştan yaşayacaktır.

Ahmet Ceylan
Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Yorum yaz