Reha Erdem, yönettiği ‘online’ filmin yakında izleyici ile buluşacağını sosyal medyadan duyurdu. Seni Buldum Ya adlı filmin kadrosunda Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Tilbe Saran, Ezgi Mola gibi isimler yer alıyor.

Türk sinemasının en iyi yönetmenlerinden biri olan Reha Erdem, koronavirüs sebebiyle evde kalanlara ‘online film’ haberi ile sürpriz yaptı. Yönetmen, sosyal medya hesabından filmin haberini verirken afişini de izleyici ile ‘online filmimiz yakında‘ diyerek paylaştı. Afişte filmin adının ‘Seni Buldum Ya‘ olduğunu görürken oyuncu kadrosunun ise Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Tilbe Saran, Ezgi Mola gibi isimlerden oluştuğunu görüyoruz. Atlantik imzalı olan filmin yapımcılığını ise Erdem’in 1999’da çektiği Kaç Para Kaç’tan beri ortaklaştığı  Ömer Atay üstleniyor.

Sırada Neandria Vardı

1988’de “A Ay” filmiyle kariyerine başlayan, Kaç Para Kaç‘tan Jin‘e önemli ve bol ödüllü filmlere imza atan, Korkuyorum Anne, Beş Vakit gibi filmlerin ünlü yönetmeni Reha Erdem, en son 2016 yapımı Koca Dünya ile sinemaseverlerle buluşmuştu.

Erdem’in yeni filminin, bir süredir hazırlık aşamasında olan ve Sinema Destekleme Kurulu’ndan kayda değer bir destek alarak hayata geçirilmeye bir adım daha yaklaşan Neandria olması bekleniyordu. Ancak yönetmen, farklı bir filmin sosyal medya duyurusuyla seyircilerini şaşırttı ve ‘Seni Buldum Ya‘  haberini verdi.

Reha Erdem’in Sinemaya Girişi

Reha Erdem Paris 8 Üniversitesi Sinema Bölümü’nü bitirdikten sonra, aynı okulda Plastik Sanatlar alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 1989 yılında ilk uzun metrajlı filmi A Ay‘ı çekti. Ortak senaristi olduğu Korkuyorum Anne dışındaki tüm filmlerinin senaryoları yönetmen tarafından kaleme alınmıştır. Reha Erdem, bunların yanı sıra, kısa filmler de çekmiş ve Jean Genet’nin Hizmetçiler oyununu sahneye koymuştur.

Seni Buldum Ya adlı filmin süresi, konusu, tarzı ve çekimlerin evde yapılıp yapılmadığı hakkında henüz bir bilgi yok. Seni Buldum Ya‘nın hangi mecrada ve ne zaman yayınlanacağı da henüz izleyici tarafından bilinmiyor.

HAVVA GÜL

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.