Bi'DünyaHaberler

Red Bull Art Around Moda Başladı

Red Bull Art Around projesi, geçtiğimiz yıl Karaköy’ü sanatla abluka altına almıştı. Etkinlik, ikinci senesinde Anadolu yakasına geçiyor.

7be06e5

Moda semtinin zengin tarihine, ev sahipliği yaptığı farklı yaşam biçimlerine ve genç ruhuna atıfta bulunan sergi, on iki gün boyunca Moda’daki çatlaklardan, açık kapılardan ve kullanılmayan kıyı köşe mekanlarından yararlanarak izleyicilerin ve semt sakinlerinin yürüyüş rotasına ve gündelik hayatına sızma niyetinde.

Amira Akbıyıkoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı Red Bull Art Around kapsamında Berk Çakmakçı, Cem Dinlenmiş (Göksu Gül ve Cihan Kılıç ile), Esk Reyn, Hacer Kıroğlu, Hera Büyüktaşçıyan, İrem Günaydın, Lara Ögel, Nihat Karataşlı, Onur Atay, Özge Topçu ve Plankton Project’in farklı medyumlarla ürettikleri eserler semtin geçmişi, bugünü ve geleceği ile diyaloga giriyor.

Red Bull Art Around Moda keşifçi bir tavırla sessizliği kırmayı, unutulmaya yüz tutanı hatırlatmayı ve semtin içine işlemeyi amaçlıyor. Etkinliğin 5 Mayıs’taki açılış partisi Bant Mag. DJ Set, Grup Ses Beats ve Berk Çakmakçı’nın müzikleriyle renklendirdiği Brunelle’de gerçekleşti.

brunelle-havuzundaki-yuva-yerleştirmesi

Etkinlik 17 Mayıs‘a kadar devam edecek. Ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz