Alfred Hitchcock’un başyapıtları arasında yer alan Rebecca‘nın yeniden çevriminde Lily James ve Armie Hammer başrol olarak seçildi.

 

Netflix ve Working Title, Daphne du Maurier’ın 1938 yılında yayımladığı “Rebacca” kitabını yeniden uyarlamak için kolları sıvıyor. Yeni filmin baş rolünde Maxim de Winter karakterini Call Me by Your Name‘den tanıdığımız Armie Hammer ve onun yeni eşini de Baby Driver oyuncularında Lily James canlandıracak. Kitabın en dikkat çekici karakteri Mrs. Danvers için de Tilda Swinton ve Olivia Colman’ın isimleri geçiyor. İngiliz yönetmen Ben Wheatley’in yöneteceği filmin senaristliğini de Jane Goldman üstleniyor.

Hikaye ikinci evliliğini gerçekleştiren Maxim de Winter ve onun yeni eşine odaklanıyor. Hızlı bir şekilde evlilik kararı alan çift, birlikte Maxim’in evi Manderly’e taşınır. Ancak gizemli bir şekilde hayatını kaybeden ilk eş Rebecca’nın varlığı evin çalışanları tarafından yeni Mrs. de Winter’a hissettirilir ve bu durum genç kadın için ürkütücü bir hal alır.

Kitap 1940 yılında Alfred Hitchcock tarafından filme alınmıştı. 11 dalda Oscar adaylığı bulunan film, “En İyi Film” dalında ödül sahibi olmuştur.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.