Yönetmen ve yapımcı Bryan Singer efsanevi İngiliz rock grubu Queen’i anlatacağı Bohemian Rhapsody isimli bir film üzerinde çalışıyor. Grubun solisti Freddie Mercury’yi canlandıracak isimse Mr. Robot‘la dünya çapında üne kavuşan Emmy ödüllü Rami Malek. Film, grubun çalışmalarını ve hayat tarzını anlatırken özellikle Mercury’nin hayatını vurgulayacak ve daha çok bu konu üzerine yoğunlaşacak.freddie-mercuryi-ram-4ab1f8db42595bafc7d0

Bryan Singer filmle ilgili detayları saklama taraftarı değil gibi görünüyor ve böylelikle filmi bekleyenlerin de kalbini kazanıyor. Yönetmen, resmi Instagram hesabından Queen grubunun bir fotoğrafını paylaşarak altına Rami Malek‘i de etiketledi.

Bryan Singer‘ın yöneteceği filmin senaristi The Theory of Everything (2014) filminin senaryosunu yazan ve biyografi filmi yazmada iyi olduğunu kanıtlayan Anthony McCarten‘e emanet. New Regency ve Fox ise ortak yapımcı şirketler olacak. Bu iki şirketin bir araya gelmesi Oscar’ların da garantisi sayılıyor. 12 Years a Slave, Birdman, The Revenant gibi filmler de bu ortak yapımcılıkla piyasaya çıkmış ve birçok ödülü kucaklamışlardı.

Popüler televizyon dizisi Mr. Robot ile büyük çıkışını yakalayan Rami Malek, Mr. Robot‘ta hacker olup devrim yaratmadan önce Müzede Bir Gece üçlemesi, Oldboy (2013) ve Need for Speed (2014) gibi filmlerde rol almıştı.

Bryan Singer ise The Usual Suspects (1995), X-Men serisi ve Doctor House dizisinin yönetmenliğini (2 bölüm) üstlenmişti.

Merakla beklenen “biyografik yapım, Bohemian Rhapsody ismini taşıyacak. Vizyon tarihi ile ilgili ise henüz bir bilgi yok.

Yazar Hakkında

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.