Quentin Dupieux’un Yeni Filmi “Mandibules”dan Fragman Yayımlandı

Fransız yönetmen Quentin Dupieux, yeni filmi “Mandibules” ile sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

2001’deki ilk uzun metrajlı filmi “Nonfilm”den bu yana; Steak, Rubber, Wrong, Wrong Cops, Jean Dujardin ve Adèle Haenel‘in rol aldığı ‘’Deerskin’’ ve Sitges’de En İyi Senaryo ödülü kazandığı, Benoît Poelvoorde ve Grégoire Ludig‘in başrollerini paylaştığı ‘’Keep an Eye Out’’ gibi filmlerinden tanıdığımız başarılı yönetmenin yeni filmi “Mandibules” in,  dikkat çekici yapımları arasında yerini alacağının sinyallerini verdi.


Elektronik müzik dünyasında Mr. Oizo ismiyle tanınan, sinema dünyasında gerçeküstücü ve abzürt mizahıyla dikkatleri üzerine çeken bağımsız yönetmen Quentin Dupieux’un senaryosunu da kaleme aldığı dev bir sineğin konu olacağı yeni filminde; İki basit fikirli arkadaş olan Jean-Gab ve Manu, dev bir sineği bir arabanın bagajında sıkışmış halde buluyorlar. Bu dev sineğin üzerinden para kazanmayı düşünen ikili, onu evcilleştirmeye ve eğitmeye karar veriyor.

Filmin Yapımcısı, Quentin Dupieux’un Son Filmi Mandibules İçin 15 Saniyelik Kısa Bir Fragman Yayımladı. Ayrıca 77. Venedik Film Festivali’nin Programına Dahil Olacağını Duyurdu

Dikkat çekici hikayesiyle, Quentin Dupieux’nün abzürt mizahına şahit olacağımız ”Mandibules”in oyuncu kadrosunda ‘’Blue is the Warmest Colour ‘’ filmiyle yıldızı parlayan Adèle Exarchopoulos‘in yanı sıra Coralie Russier, Grégoire Ludig, India Hair, Bruno Lochet, ve David Marsais gibi isimler yer alıyor. Filmin odağındaki dev sinek La Mouche’u ise David Chapman seslendiriyor. Yeni Dupieux filmi, 77. Venedik Film Festivali programına da dahil edilmiş. Üç yıl içinde üçüncü prömiyerini  ‘’Mandibules ‘’ ile  yapacak olan yönetmenin yeni filminin Fransa’daki gösterim tarihi ise 2 Aralık olarak belirlendi. Diğer ülkelerde ne zaman vizyona gireceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

Dev sinek La Mouche’nun bir havuzdan su içtiğini gördüğümüz bu kısa fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.