Haberler

Queen, 91. Oscar Ödül Töreninde Sahne Alacak

Bu yıl 24 Şubat’ta 91. kez gerçekleştirilecek Oscar Ödül Töreninde; Bohemian Rhapsody filmiyle hikayesi sinemaya aktarılan Queen’in üyelerinden Brian May ve Roger Taylor; American Idol’la tanınan Adam Lambert ile birlikte sahne alacak.

Bu yıl sunucusuz gerçekleştirilecek olması ve dört ödül kategorisinin önce canlı yayından çıkarılıp ardından gelen tepkiler üzerine geri adım atılmasıyla şimdiden oldukça tartışma yaratan Oscar Ödül Töreni, ödül alacak yapımların yanı sıra sahne performanslarıyla da geceye renk katacak pek çok ismi ağırlayacak.

2012 yılında kurdukları beraberlikle Queen + Adam Lambert ismiyle sahne alan Queen ve Adam Lambert, bu sefer de Oscar Ödül Töreni için bir araya geliyor. Queen‘in hikayesini konu alan ve 5 farklı dalda adaylık elde eden Bohemian Rhapsody, gecede oldukça ilgi çekecek yapımların başında yer alacak.

Ayrıca A Star Is Born filmiyle En İyi Orijinal Şarkı dalında aday olan Lady Gaga’nın Bradley Cooper ile beraber seslendireceği ”Shallow” isimli şarkı, geceye dair merakla beklenen anlar arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz