Daina-3

 

Eylül 2014’de açılan sinematik proje mekanı PRIZMASPACE, senelik programı dahilindeki yönetmen sergilerinin üçüncüsü ‘PRIZMA SCREENING #3’ kapsamında, 2013 yılında ‘Elephants’ filmi ile Croation Film Days’de Jelena Rajković ödülünü kazanarak Hırvatistan’ın en iyi genç yönetmeni seçilen Daina O. Pusić’i ağırlıyor.  Pusić’in kısa metraj filmleri, video çalışmaları ve yerleştirmeleri 7 – 21 Mayıs tarihleri arasında PRIZMASPACE’de görülebilir. Tiyatro, performans ve edebiyat gibi farklı disiplinlerden etkilenerek filmlerinde kendine has bir anlatım dili yaratan Daina O. Pusić’in PRIZMA SCREENING #3 kapsamında gösterilecek olan eski ve yeni dönem kısa filmleri ile beraber, bu filmlerin projelendirme, geliştirme, ön hazırlık gibi çeşitli yapım aşamalarında bir araya getirilen obje, kostüm ve ses-video kayıtlarından oluşturduğu yerleştirmeleri sanatçının yaratım süreci hakkında geniş çaplı bir bakış akışı sunmak üzere kurgulanmaktadır.

Daina-4

 

Daina O. Pusić Hakkında: Hırvatistan doğumlu, film yönetmeni. Zagreb Academy of Dramatic Arts’da film yapımı eğitimi sonrasında Master programını London Film School’da tamamladı. 2013 yılında Jelena Rajković ödülünü kazanarak otuz yaşın altındaki en iyi Hırvat yönetmen seçildi. Londra’da yaşamakta olan Pusić’in güncel çalışmaları arasında Creative England tarafından seçilen ve yapımına başlanan yeni kısa film projesi ile BAFTA ve Stellar Network TV işbirliğinde yürüttüğü TV dizisi projesi yer almaktadır.

Daina-5

 

PRIZMASPACE Hakkında: Lara Kamhi ve Eli Kasavi tarafından galeri firkine alternatif bir yapılanma düşüncesi ve atölyelerini sanatçı ve yönetmen arkadaşlarıyla paylaşma deneyimlerinin devamı olarak 18 Eylül’de “MOVING IMAGES #1” sergisi ile sinematik bir alternatif proje mekanı olarak izleyici ile buluştu. Yıllık programında film gösterimleri, yönetmen sergileri, residency programları, yerli ve yabanacı sanatçıları biraraya getiren grup sergileri yer alıyor.

 

“PRIZMA SCREENING #3: Daina O. Pusić” 7 Mayıs – 21 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çarşamba – Pazar, 15:00-20:00 saatleri arasında PRIZMASPACE’de görülebilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.