Princess Cyd (2017)

Princess Cyd (2017)

Yıllar önce annesini kaybetmiş olan ve hayatından mutsuz, depresif babasıyla yaşayan Cyd, bir süreliğine Chicago’daki teyzesi Miranda’ya gider. Uzun yıllardır birbirini görmemiş olan ikili yavaş yavaş birbirini tanımaya başlar. Edebiyat çevrelerinde oldukça tanınan ve sevilen bir yazar olan Miranda ile sporcu olan Cyd ilk başta birbirlerinden son derece farklı gibi görünseler de yavaş yavaş birbirlerinin ilgi alanları hakkında bilgi sahibi olurlar ve bu sayede aralarında güzel bir bağ kurulur.

Teyzesinin evinde kaldığı süre boyunca yazın keyfini çıkaran, Miranda’nın arkadaşlarıyla tanışan, güneşlenen, yürüyüşlere çıkan Cyd; bir kafede çalışan Katie ile tanışır. Birlikte sık sık vakit geçirmeye başlayan kki genç kız arasında zamanla duygusal bir yakınlık kurulur. Chicago’da teyzesiyle ve Katie ile geçirdiği günler Cyd için unutulmaz olacaktır!

Henry Gamble’s Birthday Party’den sonraki uzun metraj filmi Princess Cyd’de bir genç kızın büyüme hikâyesine samimi bir yönetmenlik kabiliyetiyle odaklanan Stephen Cone, seyircinin karşısına son derece sıcak bir çalışmayla çıkıyor. 17. İf İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde de izleme şansı elde ettiğimiz Princess Cyd’in başrollerinde Jessie Pinnick (Cyd), Rebecca Spence (Miranda) ve Malic White (Katie) gibi oyuncuları izliyoruz. Ayrıca filmin 2017’de Chicago Uluslararası Film Festivali’nden en iyi film ödülünü almış olduğunu da belirtelim.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Stephen Cone
Oyuncular: Rebecca Spence, Jessie Pinnick, Malic White

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.