Peter Jackson’un efsanevi İngiliz müzik grubu The Beatles’ı konu alan The Beatles: Get Back bu 2020’nin sonlarına doğru vizyona girecek.

Peter Jackson, The Beatles

Yeni Zelanda’lı yönetmen ve yapımcı Peter Jackson uzun zamandır yeni bir belgesel projesi ile meşguldü. They Shall Not Grow Old Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan ve büyük başarı yakalayan Jackson yeni belgesi içinse efsanevi İngiliz grup The Beatles üzerinde çalışıyordu. Peter Jackson, The Beatles: Get Back belgeselinin hem yapımcılığını hem de  yönetmenliğini üstleniyor. The Beatles: Get Back‘in yapımcılığını Peter Jackson’ın yapım şirketi WingNut Films ile Corps Ltd üstleniyor.

The Beatles: Get Back, The Beatles grubunun daha önce gün yüzüne çıkmamış görüntülerini de içeriyor. Bunlardan bir tanesi ise grubun Londra’daki bir çatıda verdikleri son canlı perfomanslarını kapsıyor.Görüntülerin restorasyonunu ise Park Road Post Production gerçekleştirdi. Belgesel aynı zamanda  1969 yılında grup tarafından kayda alınan  elli beş saatlik stüdyo kayıtlarından da parçalar içeriyor. Görüntülerin bir kısmı aynı zamanda 1970 yapımlı uzun metraj film Let It Be için kullanılmıştı. Belgeselin kurgusunda Jackson’a 2018 yapımı They Shall Not Grow Old‘da da birlikte çalıştığı Jabez Olsssen eşlik etti.

Disney‘in yapımcılardan Bob Iger, The Beatles: Get Back‘in 2020’nin eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Kanada’da vizyona gireceğini duyurdu.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.