Yönetmen Peter Hedges’in hem yönetmen hem yapımcı koltuğunda oturduğu Ben Is Back‘ten ilk fragman yayınlandı. Filmin başrolünde Juila Roberts ve son dönemin dikkat çeken genç oyuncularından Lucas Hedges yer alıyor. 

İlk olarak 2016 yapımı Manchester By The Sea filmiyle dikkatleri üzerine çeken ve akademi ödüllerinde aday gösterilen Lucas Hedges sonrasında Lady BirdThree Billboards Outside EbbingMissouri gibi başarılı yapımlarda yer alarak kariyerindeki yükselişi sürdürmüştü. Bu yıl ise Boy Erased ve Mid90s gibi  dikkat çeken yapımlarla sinema severlerin karşısına çıkacak genç oyuncu, bu iki filmin yanı sıra babası Peter Hedges’in yönetmenliğindeki Ben is Backin başrolünde.

Ben Is Back’te Baba Oğul İş Birliğinden Başarılı Bir Aile Draması

2002 yılında senaryo dalında Oscar adaylığı elde eden About A Boy ve What’s Eating Gilbert Grape gibi yapımların senaryolarında imzası bulunan Peter Hedges altı yıl aradan sonra Ben Is Back ile beyaz perdeye dönüyor. Filmin hem yönetmenliğini hem yapımcılığını üstlenen Hedges seyircisine bir aile draması ve dönüş hikayesi sunuyor. Yayınlanan ilk fragmanıyla bazı ipuçlarını izleyicisine veren film 19 yaşındaki Ben Burns’ün Noel’de annesinin yanına gelmesinin ardından anne oğlu arasında gelişen hikâyeyi beyaz perdeye taşıyor. 24 saatlik zaman diliminde gerçeklerle yüzleşen bir annenin oğluna duyduğu sonsuz sevgiyi ve onu koruma çabasını gözler önüne seriyor. Filmi ilginç kılan detaylardan biri ise yönetmen Peter Hedges ve başrol oyuncusu Lucas Hedges‘in baba oğul olması. Peter Hedges’in perspektifinden anne & oğul ilişkisini izlemek oldukça keyifli olacak gibi görünüyor. 

Oldukça iddalı bir oyuncu kadrosusuna sahip olan filmde Juila Roberts ve Lucas Hedges’Courtney B.Vance, Kathryn Newton ve Rachel Bay Jones gibi başarlı isimler eşlik ediyor. Şu sıralar festival yolculuğuna devam eden film dünya prömiyerini yaptığı Toronto Film Festivali‘nden oldukça olumlu geri dönüşler almayı başarmıştı. Amerika’daki vizyon tarihi 7 Aralık olarak duyurulan filmin, Türkiye’deki vizyon tarihi ne yazık ki belli değil. 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.