Oliver Assayas’ın Psikolojik Gerilim filmi Personel Shopper‘da Kristen Stewart, hayatını kaybetmiş ikiz erkek kardeşi ile temas halinde olduğuna inanan genç bir kadını oynuyor.

thumb-1920-723827

Personel Shopper filminde; Kristen Stewart diğer yarısı ile iletişim kurmaya çalışıyor. İkiz kardeşinin Paris’te öldüğüne inanan Stewart’ın filmde belki de en kilit repliği; O burada öldü ve bana işaret gönderiyor” oluyor.

Paris’te çekilen filmde; Stewart karşımıza, Amerikalı kişisel alışveriş uzmanı olarak çıkıyor.

Film ilk olarak Cannes Film Festivali’nde görücüye çıktı. Sils Maria’nın yönetmeni Oliver Assayas, Fransa’da Prestijli Cesar Ödülü’nü kazanan ilk Amerikalı yönetmen oldu.

Personel Shopper, New York Film Festivali’nden önce IFC’de 10 Mart 2017’de gösterime girecek.

 

Yazar Hakkında

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.