Can Evrenol’un önümüzdeki sonbahar çeşitli festivaller sonrası vizyona gireceği bilinen son filmi Peri: Ağzı Olmayan Kız, !f Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek.

Korku türündeki kısa filmleri ve Baskın ve Ev Kadını isimli uzun metraj filmleriyle büyük beğeni toplayan yönetmen Can Evrenol, bu sefer korku hikayelerinden biraz uzaklaşarak yeni filminde bir felaket sonrası yaşanan fantastik bir çocuk masalını konu alıyor. Filmde, ağzı olmadan doğmuş küçük bir kızın hikayesini izleyeceğiz.

Senaryosunu Can Evrenol ve Kutay Ucun’un kaleme aldığı filmin başrollerinde, çocuk oyuncular Elif Sevinç, Denizhan Akbaba, Özgür Civelek ve Kaan Alpdayı yer alıyor. Filmin yapımcıları arasında ise; Can Evrenol’un yanı sıra Kanat Doğramacı, Müge Büyüktalaş, Kemal Kaplanoğlu, Müge Özen ve Caner Özyurtlu gibi isimler yer alıyor.

Peri: Ağzı Olmayan Kız, 18. !f Bağımsız Filmler Festivali’nin Ulusal bölümünde yer alacak. Festival ise, 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da gerçekleşecek.

2019 !f İstanbul Bağımsız Filmler festivalinde yer alacak filmin ilk tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.