Park Chan Wook imzalı melodramın başrolünde Park Hae Il ile Tang Wei‘nin yer alacağı açıklandı.

Park Hae Il ve Tang Wei

Old Boy, Thirst ve I’m a Cyborg, But That’s OK filmlerinin başarılı yönetmeniPark Chan Wookyeni bir melodramayla geri dönüyor. Korece isminden çevrilmiş filmin adının The Decision to Break Up olduğu açıklandı. Film çekimlerinin bu sonbaharda başlayacağı, Park’ın senaryo üstünde çalıştığı ve her şey planlandığı gibi giderse, gelecek yılki film festivallerinde gösterilmesini hedefledikleri belirtildi. Konusu hakkında henüz detay paylaşılmayan filmin, bildiğimiz ve sevdiğimiz klasik Kore melodramlarından oldukça karanlık ve farklı olmasını bekleyebiliriz. The Decision to Break Up, Park‘ın 2016 yapımı The Handmaiden‘dan sonra çektiği ilk film olacak.

Memories of Murder, The Host ve Eungyo gibi önemli yapımlarda yer almış Park Hae Il ile Lust, Caution ve Long Day’s Journey into Night‘da başarılı performans sergilemiş Çinli aktris Tang Wei, yapım aşamasındaki filmin başrolünde yer alacaklar. Daha önce I Saw the Devil ve A Bittersweet Life yapımlarında oynayan Lee Byung Hun ile görüşüldüğü ve programı incelendiği duyurulmuştu. Ancak son yapılan açıklama doğrultusunda rolün Park Hae Il‘e gittiği görülüyor. Lee Byung Hun ile anlaşmaya varılamamasının nedeni resmi olarak belirtilmese de programlarının uyuşmaması söyleniyor.

Geçtiğimiz yıl içinde Park’ın iki proje üstünde çalıştığı haberleri gelmişti. Bunlardan biri, Amazon Studios’un haklarını satın aldığı ve yönetmen-senarist S. Craig Zahler‘ın senaryosunu yazdığı The Brigands of Battlecreek filmiydi. Film, Park’ın yöneteceği ilk Western türündeki film olma özelliğini taşıyor. Haydutlardan intikam almaya çalışan bir doktor ve bir şerifin hikayesini anlatan filmin başrolünde yer alması için Matthew McConaughey‘nin adı geçiyor.

Park’ın yöneteceği diğer yapım ise 2005 yapımı Costa Gavras imzalı kara komedi The Ax‘i yeniden çevrimiydi. Donald Westlake‘in aynı isimli romanından uyarlanan film, işsiz bir kimyagerin rakiplerini zeki bir yolla elemesini konu alıyor. Ancak yapım aşaması sırasında ortaya çıkan ekonomik gibi çeşitli problemler nedeniyle, filmin hazırlıklarını askıya alındı ve Park da yeni bir film için kolları sıvadı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.