Haberler

Park Chan-Wook, The Ax’in Yeniden Çevrimi İçin Hazırlıklara Başladı

Park Chan-Wook, The Ax'in Yeniden Çevrimi İçin Hazırlıklara Başladı

Park Chan-WookCosta Gavras‘ın The Ax filmini yeniden çevireceğini duyurdu.

Old Boy, Thirst ve The Handmaiden gibi başarılı filmlerin yönetmeni Park Chan-Wook, Busan Uluslararası Film Festivali‘nde gelecek film projesinden bahsetti. 2005 yapımı Costa Gavras imzalı kara komedi The Ax‘i yeniden çevirmeye hazır olduğunu açıkladı. Donald Westlake‘in aynı isimli romanından uyarlanan The Ax, işsiz bir kimyagerin rakiplerini zeki bir yolla elemesini konu alıyor.

Chan-Wook basın açıklamasında, henüz çekimlere başlamadığı ama bu filmin şaheseri olmasını istediğini belirtti. Ayrıca filmi orijinal dili Fransız yerine İngilizce çekeceğini de açıkladı. Filmin haklarını ellerinde tutan yönetmen Gavras ve eşi, yeniden çekilecek filmin yapımcılığını üsteniyor. Basın toplantısında Chan-Wook ile yer alan Gavras, Güney Koreli yönetmeni överek, orijinal fikirlerini onunla paylaşmayacağını çünkü onun yeteneklerine güvendiğini de ifade etti.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz