Haberler

Parasite ve Jojo Rabbits Ace Eddie Ödülleri’ne Layık Görüldü

2019 yapımı ve Jinmo Yang imzalı Parasite ve yine bu yılın yapımlarından Taika Waititi imzalı Jojo Rabbit bu yılın ACE Eddie Ödülleri’ne farklı dallarda layık görüldü.

Parasite ve Jojo Rabbit ACE Eddie Awards’ın 70. kez düzenlenen en iyi uzun metrag film kategorisinde yarıştı. Dram uzun metraf film kategorisinde Parasite, Ford v Ferrari, Joker, The Irishaman ve Marriage Story gibi filmlerle yarıştı. Jinmo Yang Parasite ile bu kategoride ödüle layık görüldü. Parasite bu kategoride ödül kazanan ilk yabancı dilde uzun metraj film olması ile de ayrıca dikkat çekti.

Tom Eagles Jojo Rabbit ile komedi uzun metraj kategorisinden ödülle döndü. Aynı kategoride yarışan diğer filmler ise Dolemite Is My Name, The Farewell, Knives Out ve Once Upon a Time in Hollywood’du.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz